• چهارشنبه ۲۳ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 985-152100-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

مدیر کل اجتماعی استانداری يزد:

آسیب‌هاي اجتماعي در نبود تشكل‌ها به مراتب بيشتر بود

مدیر کل دفتر امور اجتماعی استانداری یزد عنوان كرد: علي‌رغم وجود آسیب‌هاي اجتماعي و کمبودهاي فراواني كه در جامعه وجود دارد اما اگر فعاليت‌هاي تشكل‌ها و سمن‌ها نبود قطعاً با آسیب‌هاي به مراتب بيشتر مواجه بوديم.

«فخرالسادات خامسی» در گفت‌‌و‌گو با خبرنگار ایسنا – منطقه یزد، با اشاره به رشد هفت برابری جمعیت تشکل های جوانان در یزد، اظهار کرد: از مجموع تشکل‌های موجود در یزد 56 تشکل خاص امور جوانان در حال فعالیت هستند که این آمار نسبت به سال‌های گذشته رشدی هفت برابری داشته است.

وی افزود: سمن‌ها به‌رغم فعالیت‌های متنوع در حوزه‌های مختلف، نقش قابل توجهی در پیشبرد اهداف دستگاه‌های استان نيز دارند به طوری که اگر از نقش این قشر غافل شویم، بخش دولتی قادر به انجام بسیاری از فعالیت‌های خود نخواهد بود.

وی کمک به سیل‌زدگان، برگزاري کمپین‌هاي سلامتي و ديگر فعاليت‌هاي خیرخواهانه را از مهمترین اقدامات تشكل‌ها و سازمان‌هاي مردم نهاد عنوان کرد و گفت: با وجود آسیب‌هاي اجتماعي و کمبودهاي فراواني كه در جامعه وجود دارد اما اگر فعاليت‌هاي این قشر نبود قطعاً به مراتب با آسیب‌ها و مشکلات بيشتري مواجه بوديم.

این مسئول با بیان این که نقش تشکل‌ها در جهان، نقشی تعریف شده است، تصریح کرد: اجرای طرح‌ها بدون مشارکت مردم در هر کجای دنیا با شکست مواجه می‌شود و این نقش  و هویت مردم در قالب تشکل‌های مردم نهاد، پیش‌برنده‌ي بسیاری از اهداف دولت‌ها و دستگاه‌هاست.

خامسی به سبقه قابل توجه ایران در فعالیت‌های گروهی و مشارکتی نيز اشاره کرد و گفت: ایران و به طور ويژه استان يزد در کارهاي گروهی سابقه خوبی دارد به نحوي كه در گذشته‌ها نيز شاهد رفع مشکلات و کمک مردم به یکدیگر با حضور در مساجد و تکایا بودیم.

اين مسئول در پايان افزود: البته اگر چه امروزه به طور رسمی و نهادینه در فعالیت‌های گروهی کم‌رنگ به نظر می‌رسیم و کمبودهایی در این زمینه مشاهده مي‌شود اما نمی‌توان نقش داوطلبانه، خیرخواهانه، غیرسیاسی، غیردولتی و غیرانتفاعی تشکل‌های مردمی فعال كنوني در قالب فعالیت‌هاي گروهی را انکار کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: