• سه شنبه ۱۸ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 984-67101-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

استفاده از پهباد براي سمپاشی مزارع در يزد

سمپاشی با پهباد به صورت آزمایشی در زمینی یک هکتاری در روستای چرخاب اشکذر انجام شد.

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، «عباس بشارتی» مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اشکذر گفت: سمپاشی با پهباد با حضور کارشناسان سراسر استان در یک هکتار باغ پسته در روستای چرخاب اشکذر به صورت آزمایشی انجام شد.

وي افزود: در سمپاشی به صورت سنتی برای هر هکتار باغ پسته حدود يك‌هزار لیتر آب مورد نیاز است که با استفاده از پهبادها این میزان به 10 لیتر کاهش می‌یابد.

بشارتي با بيان اين كه برای سمپاشی باغات 30 دقیقه و زمین‌های زراعی 10 دقیقه زمان لازم است، گفت: با استفاده از این پهبادها در مصرف سم و آب صرفه‌جویی می‌شود و سمپاشی زمین‌ها در مناطق سخت گذر نیز به راحتی قابل انجام است.

اين مسئول گفت: پاشیدن یکنواخت محلول روی محصول، کاهش چشمگیر زمان عملیات سمپاشی، افزایش کیفیت و اثربخشی، تخریب نشدن مزرعه و محصولات و کاهش قابل توجه در مصرف آب از مزیت‌های سمپاشی با پهباد است.

گفتني است؛ این پهباد با GPS کار می‌کند و به طور اتوماتیک کل مزارع را زیر پوشش قرار می‌دهد. چهار نازل عملیات سمپاشی را انجام می‌دهد كه این نازل‌ها به صورت خطی و دایره‌ای قرار می‌گیرند. این پهبادها دارای مخازن پنج، 10 و 22 لیتری است که داخل کشور ساخته شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: