• سه شنبه ۱۸ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 984-66101-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

امام جمعه یزد:

توسعه کشور مستلزم تقویت فرهنگ خودباوری است

امام جمعه یزد با بیان این‌که استعداد صنعتگران ایرانی از خارجی‌ها بیشتر است، گفت: توسعه اقتصادی کشور مستلزم نهادینه شدن فرهنگ و باور خودباوری است.

به گزارش ایسنا-منطقه یزد، آیت الله«محمدرضا ناصری یزدی» در جریان دیدار با معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، با بیان این‌که فرصت‌های پیش رو باید غنیمت شمرده شوند، اظهار کرد: سیستم آموزشی ما از مدرسه تا دانشگاه سطحی‌نگری و فارغ از هرگونه عمق علمی و معنوی است.

وی آموزش نوآوری باید به عنوان یکی از اولویت‌های اجرایی ملاک عمل مسئولان و دست‌اندرکاران قرار گیرد، افزود: متأسفانه آن طور که باید و شاید روحیه خودباوری و ابتکار عمل در صنعتگران ما وجود ندارد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد، با بیان این‌که استعداد دانش آموزان و صنعتگران ایرانی از خارجی‌ها بیشتر است، گفت: توسعه اقتصادی کشور مستلزم نهادینه شدن فرهنگ و باور خودباوری است.

ناصری‌یزدی در ادامه با اشاره به اهمیت حمایت از آموزش قدرت فکر کردن، تصریح کرد: مسئولان و دست اندرکاران ارشد کشور باید تقویت قدرت تفکر را ملاک عمل خود قرار داده و از هرگونه ابتکار عمل در بخش‌های صنعتی و معدنی حمایت کنند.

امام جمعه یزد وابستگی صنعتی به خارجی‌ها را تهدیدی جدی برای توسعه کشور دانست و بیان کرد: وزارت صنعت و معدن باید با اعمال مدیریت‌های جدی صنعتگران را مجبور به ابتکار عمل و خلاقیت کنند.

این مسئول با بیان این که متأسفانه سیستم کاری کشور در شرایط کنونی نخبه پرور نیست، خاطرنشان کرد: در سیستم کاری ایران افراد با تخصص و مهارت مختلف وارد سیستم کاری شده و بعد از 30 سال بیکار از سیستم خارج می‌شوند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد عدم تفکر دانشگاهیان و صنعتگران برای نوآوری و خلاقیت را از دیگر چالش‌های جدی توسعه کشور دانست و اظهار کرد: توسعه کشور در عرصه‌های مختلف مستلزم آموزش و نهادینه کردن فرهنگ تفکر مناسب است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: