• سه شنبه ۱۸ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 984-65101-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

معاون وزیر خبر داد؛

راه‌اندازی نهضت ساخت داخل در وزارت صمت

معاون برنامه‌ریزی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: به منظور توسعه بیش از پیش اقتصادی نهضت ساخت داخل در وزارت صمت راه‌اندازی شده است.

به گزارش ایسنا-منطقه یزد،«سعید زرندی» در جریان دیدار با امام جمعه یزد با بیان این‌که رهنمودهای امام جمعه یزد می تواند ملاک عمل سازمان صمت استان یزد برای پیشرفت بیش از پیش باشد، افزود: بیش از 33 درصد اشتغال کشور و 37 درصد از ارزش افزوده با وزارت صمت ارتباط دارد.

وی با بیان این که در سال 97 علی رغم سختی‌های مختلف توفیقات فراوانی هم ایجاد شده است،افزود: صنعگران و فعالان اقتصادی ایران برای مقابله با تحریم‌های تمام عیار استکبار جهانی پای کار آمدند.

معاون برنامه‌ریزی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در سال گذشته بیش از شش هزار و 200 پروانه بهره برداری صادر شده که 6 درصد نسبت به سال قبل آن افزایش داشته است.

زرندی تحریم های نفتی را از جمله مهمترین چالش های جدی وزارت صنعت، معدن و تجارت برای رونق تولید دانست و بیان کرد: تقویت بنیان اقتصادی یکی از اولویت های اجرایی وزارت صمت قرار گرفته که از ابتدای امسال این مهم وارد فاز عملیاتی شده است.

این مسئول استفاده بهینه از فرصت‌های موجود از دیگر اولویت‌های جدی وزارت صنعت است، تصریح کرد: راه‌اندازی نهضت ساخت داخل در دستور کار دولت قرار گرفته است.

وی با بیان این‌که در حال حاضر  35میلیارد دلار از واردات کشور مربوط به واردات صنعتی است، گفت: شناسایی فرصت های موجود در حوزه صنعت ضروری است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: