• سه شنبه ۴ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-36100-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

رییس علوم پزشکی یزد:

فشار خون ۲۸۰ هزار یزدی هنوز ثبت نشده است‌

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید صدوقي(ره) يزد از عدم ثبت فشار خون ۲۸۰ هزار نفر از مردم یزد تاکنون به دلیل عدم مراجعه به مراکز مشخص شده خبر داد.

به گزارش ایسنا-منطقه یزد، دکتر«محمدرضا میرجلیلی» با تاکيد بر ضرورت افزايش هرچه بيشتر توجه مردم يزد به شرکت در اين طرح ملي اظهار کرد: هيچ حق‌الزحمه‌اي بابت اجراي طرح بسيج ملي کنترل فشارخون به عوامل اجرايي داده نشده ‌و همه كاربران و تيم‌ها به طور داوطلبانه در اين طرح ملي داوطلب شده‌اند.

وی افزود: علي‌رغم تبليغات و حضور گسترده کاربران فشارخون در مراکز خدماتي و محيط‌هاي شهري، هنوز فشارخون ۲۸۰ هزار نفر در يزد بررسي نشده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: در پایان این طرح، شهرستان برتر، ایستگاه برتر، تيم برتر و کاربر برتر در طرح بسيج ملي کنترل فشارخون بالا معرفي مي‌شوند.

اجرای بسیج کنترل فشارخون در محلات یزد

دکتر«محمدرضا دهقانی» معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقي(ره) يزد هم در اين جلسه گفت: تاکنون ۸۵ هزار و ۷۳۶ مورد فشارخون در استان ثبت شده است.

وی افزود: مردم یزد می‌توانند تنها با ارائه کد ملی خود به مراکز خدمات جامع سلامت، پايگاه‌هاي بهداشتي ثابت و سيار روستايي و شهري براي کنترل رايگان فشارخون مراجعه کنند.

به گفته وی، در زمان باقی مانده به پایان طرح، تصمیم اين است که تيم‌هاي کنترل فشار خون در محلات حاضر و فشارخون مردم يزد به صورت محله به محله نيز بررسي شود.

معاون بهداشتی دانشگاه یزد خبر از افزایش تعداد پایگاه‌هاي کنترل فشارخون در سطح شهر داد و از دستگاه‌ها به ويژه هلال احمر و اورژانس خواستار افزايش تعداد تيم‌هايشان شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: