• چهارشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 983-104101-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

معاون استاندار یزد:

تعطیلی واحدهای تولیدی خط قرمز دولت است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار با تاکید بر ضرورت حمایت از رونق تولید، گفت: خط قرمز دولت تدبیر و امید تعطیلی واحدهای تولیدی و صنعتی است.

به گزارش ایسنا-منطقه یزد،«‌سیدمسعود عظیمی» در هفتاد و چهارمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان با تاکید بر این‌که در شرایط فعلی کشور نباید هیچ واحد تولیدی در استان تعطیل شود، اظهار کرد: خط قرمز دولت ‌تدبیر و امید تعطیلی واحدهای تولیدی و صنعتی است و همه مسئولان پای کار هستند تا شرکت یا واحد تولیدی تعطیل نشود.

وی افزود: تاکید استاندار یزد نیز بر این است که واحد صنعتی ای در استان تعطیل نشود بنابراین برای وصول مطالبات از طریق کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید اقدام می شود.

معاون استاندار یزد با اشاره به مشکلات واحدهای صنعتی استان یزد و ضرورت حمایت بانک ها از آنها، ‌گفت: در حال حاضر مواد اولیه باید به اندازه کافی وارد گردد و چرخه سرمایه در گردش بهتری با حمایت سیستم بانکی ایجاد شود.

عظیمی تصریح کرد: هیچ واحد تولیدی نباید تحت تأثیر شرایط فعلی کشور قرار گیرد و از سوی دیگر وصول مطالبات باید با دریافت هزینه های جاری در فضایی مسالمت آمیز به صورت برنامه ریزی مناسب دنبال شود.

معاون استاندار با اشاره به بدهی واحدهای تولیدی استان به بانکها و دستگاه‌های خدمت رسان، گفت: واحدهای تولیدی نباید به هیچ وجه تحت فشار باشند.

وی با بیان این‌که لزوم وصول به موقع بدهی جاری شرکت‌های خدمات رسانی همچون گاز می‌تواند به تکمیل طرح‌های عمرانی کمک کند، ادامه داد: با همین اعتبارات به زودی شهرک فولاد با ۷۰ واحد تولیدی گازرسانی خواهد شد.

عظیمی در پایان سخنان خود با تاکید بر ضرورت کمک به بخش خصوصی و به ثمر رسیدن سرمایه گذاری‌ها، ‌خاطرنشان کرد: بیشترین زمین های واگذاری شده برای صنعت در سال ۹۷ بوده، به گونه ای که حدود ۲۳۷ قطعه زمین در مساحتی بیش از ۱۲۰ هکتار برای سرمایه گذاری واگذار شده ‌است و امیدواریم در این فضا، رویش ها در صنعت بیش از ریزش ها باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: