• چهارشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 983-103101-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

معاون استاندار یزد تاکید کرد:

لزوم اجرای قوانین کنواسیون‌های بین‌المللی اشتغال اتباع خارجی در یزد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار با تاکید بر ضرورت ساماندهی اشتغال مهاجرین و اتباع خارجی استان، گفت: ساماندهی اشتغال اتباع خارجی در استان یزد باید با حفظ کرامت انسانی و توجه به مقررات کنوانسیون‌های بین المللی همراه باشد.

به گزارش ایسنا-منطقه یزد،«احمد ترحمی» در کارگروه تخصصی ساماندهی اشتغال اتباع خارجی استان بر ضرورت ساماندهی اشتغال مهاجرین و اتباع خارجی استان تاکید و اظهار کرد: این ساماندهی‌ها باید با حفظ کرامت انسانی همراه باشد.

وی افزود: ‌علی‌رغم این‌که اقدامات خوبی در رابطه با ساماندهی اشتغال اتباع بیگانه در استان انجام شده اما این فعالیت ها کافی نیست.

معاون سیاسی،‌امنیتی و اجتماعی استاندار یزد گفت: مدیریت ارشد استان با جدیت رفع مشکلات حوزه اشتغال اتباع بیگانه ‌استان را تا ساماندهی ‌مورد نظر دنبال خواهد کرد.

ترحمی تصریح کرد: لازم است طرح‌ها و برنامه‌های اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری و کارگروه تخصصی ساماندهی اشتغال اتباع خارجی استان با در نظر گرفتن مقررات کنوانسیون‌های بین المللی و مراودات با کشورهای همسایه باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار با بیان این‌که سلامت غذایی و تامین امنیت مردم اولویت اول ما در استان است، ‌گفت‌‌: با اشتغال غیرمجاز اتباع بیگانه در حوزه‌هایی که با سلامت جامعه مرتبط است‌ به ویژه در بخش‌های عرضه مستقیم مواد غذایی و میوه و تره بار به شدت برخورد خواهیم کرد.

ترحمی در پایان سخنان خود تصریح کرد: مدیریت و ساماندهی اشتغال مهاجرین خارجی‌ و برخورد با اشتغال غیرمجاز اتباع بیگانه برای استان موضوع مهمی محسوب می‌شود و تمام تلاش خود را به کار خواهیم گرفت تا این ساماندهی با کمترین چالش همراه باشد.

گفتنی است؛ در این نشست اقدامات انجام شده در سال ۹۷ در رابطه با ساماندهی اشتغال اتباع بیگانه و مهاجرین خارجی استان از سوی ادارات و دستگاه‌های اجرایی و نهادهای استان ازجمله اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، دانشگاه علوم پزشکی ‌و نیروی انتظامی استان و شهرداری یزد گزارش داده شد و تصمیمات لازم برای برخورد موثر با کارفرمایان، اتحادیه‌ها و اصناف متخلف به منظور کاهش اشتغال غیرمجاز اتباع خارجی گرفته شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: