• دوشنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 983-92101-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

يك مسئول در دامپزشكي يزد:

مرغ هورموني شايعه‌اي بيش نيست/استفاده از هورمون در پرورش مرغ صرفه اقتصادي ندارد

ريیس اداره بهداشت و مبارزه با بیماری‌های طیور استان یزد گفت: استفاده از هورمون‌ها در پرورش مرغ گوشتی در ایران صورت نمی‌گیرد و خبرها و گفته‌ها در مورد وجود مرغ‌های هورمونی، شایعه‌ای بیش نیست.

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، «کریم زنگیلی» با بيان اين كه از ابتدای سال جاری تاکنون نزدیک به شش میلیون قطعه جوجه‌ریزی در مرغداری های استان یزد صورت گرفته است، در خصوص روند پرورش طیور گفت: جوجه‌های یک روزه از کارخان‌ های جوجه کشی خریداری شده و سپس با اخذ مجوز بهداشتی حمل از سوی دامپزشکی به مرغداری منتقل می‌شود و در زمان 42 روز با رعایت برنامه‌های پرورشی، تغذیه‌ای و بهداشتی، از وزن 42 گرم به وزن 2500 گرم رسیده و به این صورت به مرغ سالم و قابل کشتار تبدیل می‌شوند.

وي با اشاره به نظارت‌هاي دامپزشكي بر روند پرورش طيور، گفت: دامپزشکی عاری بودن مرغ‌های موجود در بازار از مواد هورموني را به صورت 100 درصد تضمین می‌كند.

به گفته‌ي زنگيلي، استفاده از هورمون‌ها در پرورش مرغ گوشتی در ایران صورت نمی‌گیرد و خبرها و گفته‌ها در مورد وجود مرغ‌های هورمونی شایعه‌ای بیش نیست.

اين مسئول تاكيد كرد: استفاده از هورمون‌ها در پرورش مرغ گوشتی از لحاظ اقتصادی به هیچ عنوان مقرون به صرفه نیست و رشد بالای جوجه‌های گوشتی به علت عوامل ژنتیکی و اصلاح نژاد، تغذیه‌ای و بهداشتی این گله‌هاست.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: