• یکشنبه ۵ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 983-23101-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

استاندار يزد:
بندرخشک پیشگامان به عنوان دهکده لجستیک استان در نظر گرفته شود

استاندار يزد در نشست ستاد لجستیک استان خاطرنشان كرد: آنچه در تعريف دهكده لجستيك آمده در بندر خشك پيشگامان نيز وجود دارد و اين محل به عنوان دهكده لجستيك در نظر گرفته و پيگيري‌هاي لازم براي تصويب و اخذ مجوزهاي لازم در دستور كار قرار دارد.

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، «محمدعلي طالبي» در این نشست گفت: به دليل موقعيت جغرافيايي خوبي كه يزد در مركز كشور دارد و هم چنين توان اقتصادي در بخش معدن، صنعت و بازرگاني، حوزه حمل و نقل يكي از قابليت‌هاي مهم توسعه استان است و مباحث مربوط به پدافند غير عامل نيز نكته ديگري است كه اين موقعيت را در تاثير‌گذاري براي كل كشور ممتاز مي كند.

وي افزود: بر اين اساس استان يزد مي‌تواند به عنوان يك منطقه ويژه در حوزه حمل و نقل در مسائل اقتصادي كشور ايفاي نقش كند و بنابراين هدف گذاری ما این است كه شهر لجستيك را در استان يزد داشته باشيم و اين موضوع را پيگيري كنيم.

طالبي يادآور شد: در طرح پيش رو دهكده و پارك لجستيك براي استان در نظر گرفته شده و البته اين موضوع در مناطق ديگر استان نيز قابل تعريف است و موضوع پارك لجستيك تخصصي نيز بايد مورد توجه قرار گيرد.

وي افزود: در رابطه با پيشنهاد همكاري بندر خشك با بندر شهيد رجايي نيز اعلام آمادگي و ظرفيت استان در شرايط اضطراري در قالب مكاتبه اي اعلام و فعال‌سازي اين ظرفيت در سطح ملي پيگيري مي‌شود.

استاندار در پايان خاطرنشان كرد: آنچه در تعريف دهكده لجستيك آمده در بندر خشك پيشگامان نيز وجود دارد و اين محل به عنوان دهكده لجستيك در نظر گرفته و پيگيري هاي لازم براي تصويب و اخذ مجوزهاي لازم در دستور كار قرار دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: