• چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 982-94101-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

مدیر کل حفظ نباتات جهادکشاورزی استان:

جمعیت حشرات مشاهده شده در يزد، ملخ نیستند

مدیر کل حفظ نباتات جهادکشاورزی استان یزد با تاكيد بر اين كه آنچه برخي شهروندان يزدي به صورت جمعیتی از حشرات در حال پرواز مشاهده می‌کنند از گونه‌ي پروانه‌های مرتعی هستند، گفت: جمعیت مشاهده شده ملخ‌های مهاجر نیستند.

«مرتضی فتاحی اردکانی» به دنبال ابراز نگراني برخي از شهروندان يزدي در مورد مشاهده جمعيت‌هايي از حشرات پرنده در سطح شهر يزد در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا – منطقه یزد، ضمن اعلام مطلب فوق، افزود: جمعیت این حشرات کامل که بیشتر در عرصه منابع طبیعی و مراتع زاد و ولد و فعالیت می‌کنند، به علت مساعد بودن شرایط افزایش یافته و به حریم شهر مهاجرت کرده‌اند.

وي با بیان این که حشرات مذكور هیچ نوع خطری برای انسان‌ها و گیاهان ندارند، تصریح کرد: این پروانه‌های قهوه‌ای‌رنگ، مردم و گياهان را تهديد نمي‌كنند و به نوعی تامین‌کننده زنجیره غذایی پرندگان به ویژه گنجشک‌ها و پرندگان مهاجر هستند.

اين مسئول در ادامه وضعیت استان یزد را در مقابله با هجوم ملخ‌های مهاجر، وضعیتی سبز اعلام کرد و گفت: این ملخ‌ها بیشتر تحت تاثیر جبهه‌های باد جابجا می‌شوند و غيرپيش‌بيني بودن مهاجرت آن‌ها به دنبال تغيير وضعیت آب و هوا، منجر شده تا همیشه در حالت آماده‌باش باشیم.

فتاحی بر نحوه مقابله و دفاع دیگر استان‌ها در برابر حمله ملخ‌ها تاکید و خاطرنشان کرد: اگر شهرهایی که با حمله این آفت روبرو هستند، بتوانند به درستی با جمعیت آن‌ها مقابله کنند، این جمعیت به حدنصاب مهاجرت برای ادامه حرکت خود نخواهد رسید و استان‌هایی همچون یزد را تهدید نخواهد کرد.

مدير كل حفظ نباتات جهادکشاورزی استان در پایان از آماده‌باش کامل این ارگان در مقابله با خطر احتمالی هجوم ملخ‌های مهاجر خبر داد و اظهار کرد: خوشبختانه دیده‌بان‌ها همچنان در مراتع و سایر بخش‌های استان در حالت آماده‌باش هستند و تاکنون نیز خبری مبنی بر هجوم ملخ‌های مهاجر دریافت نشده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: