• دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 982-37105-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

«حمام صادق آباد» بافق ثبت ملی شد

سرپرست اداره میراث فرهنگی بافق با اشاره به ظرفیت گردشگری این شهرستان از ثبت بنای«حمام صادق آباد» در فهرست آثار ملی ایران خبر داد.

«لیلی رنجبر» در گفت وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه یزد، با اشاره به این‌که روستای صادق آباد روستایی کویری است که از ظرفیت های گردشگری خوبی برخوردار است، اظهار کرد: بیش از 30 هکتار از اراضی این روستا ریگ، شن زار و مکان‌های بکر تشکیل می دهد که زمینه مناسبی برای جذب گردشگران است.

وی با بیان این‌که صادق آباد علاوه بر برخورداری از کویر بسیار زیبا دارای بناهای تاریخی نظیر قلعه و مسجد صادق اباد است، افزود: حمام صادق آباد از دیگر بناهای شاخص این روستا است که در متعلق به دوره قاجاریه بوده و اخیراً با شماره 32206 در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

سرپرست اداره میراث فرهنگی شهرستان بافق ثبت این بنا در فهرست آثار ملی را فرصتی برای حفاظت بیش از پیش آن دانست و گفت: قسمتی از این بنا که در جوار مسجد و قلعه تاریخی صادق آباد واقع شده در دوره پهلوی مورد بازسازی و مرمت قرار گرفت و پس از آن هیچ گونه مرمتی انجام نشده است .

وی مصالح مورد استفاده برای ساخت این حمام را عمدتا آجر و گل بیان و تصریح کرد: حمام تاریخی صادق آباد در برگیرنده رخت کن، قسمت حمام عمومی و یک انبار کوچک برای نگهداری هیزم است .

رنجبر در پایان خاطرنشان کرد: اکنون زمینه جذب اعتبار برای مرمت این بنا از سوی اداره کل میراث فرهنگی استان یزد فراهم شده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: