• شنبه ۲۲ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9710-46102-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

تابش:

وقت اصلاح ساختارهای اداری فرا رسیده است

نماینده مردم اردکان در مجلس شوراي اسلامي اظهار كرد: با توجه به مشکلات اقتصادی و اجتماعی اخیر و آگاهی افکار عمومی از این چالش‌ها، وقت اصلاح ساختارها اداری و مدیریتی و جراحی اقتصادی فرارسیده است.

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، «محمدرضا تابش» در جلسه مجمع نمایندگان استان یزد در خصوص بررسی برنامه‌ها و اعتبارات دستگاه‌های مرتبط حوزه کار و رفاه اجتماعی و مشکلات جامعه کارگری استان، گفت: با توجه به مشکلات اقتصادی و اجتماعی اخیر و آگاهی افکار عمومی از این چالش‌ها، وقت اصلاح ساختارها اداری و مدیریتی و جراحی اقتصادی فرارسیده هر چند که اقدامی سخت ولی اجتناب‌ناپذیر است .

وي در خصوص بررسی لایحه بودجه سال آینده در مجلس، به تشریح ابعاد این بودجه پرداخت و عنوان كرد: سقف اعتبارات عمرانی پیش‌بینی شده در لایحه بودجه طی دو سطح به میزان ۶۲ هزار میلیارد و 63.8 میلیارد تومان دیده شده است.

تابش ادامه داد: برای نوسازی 100 هزار واحد مسکونی و بهسازی بافت‌های فرسوده اعتباراتی پیش‌بینی شده و طرح‌هایی برای فعال تر کردن بازار کار و کارورزی دانش آموختگان دانشکاهی، اشتغال در حوزه‌هایی نظیر گردشگری و شرکت‌های دانش بنیان دیده شده است .

وی با تاکید بر استفاده موثرتر از بخش خصوصی در اجرای طرح‌ها، اظهار كرد: استفاده از اعتبارات عمومی برای جذب منابع بخش خصوصی  و بهره گرفتن از بازارهای پول و سرمایه برای تکمیل طرح‌های عمرانی، همچنین خرید کالا و خدمات براساس قیمت تمام شده می‌تواند مشارکت سرمایه‌گذاران و بخش خصوصی را ارتقا دهد .

نماینده مردم اردکان همچنین با اشاره به مشکلات بیان شده در جلسه در خصوص مشکلات جامعه کارگری، گفت: علاوه بر برخی ساختارهای فرسوده و کم تحرک، برخی از این مشکلات ریشه در قانون و نحوه اجرای آن و اعمال سیاست‌های مختلف و گاهاً متضاد در دوره‌های مختلف دارد .

تابش در پايان با تاکید بر جمع‌بندی و اولويت‌بندی برخی از چالش‌های مطرح شده، از آمادگی مجمع نمایندگان استان برای پیگیری موضوعات از طریق مسئولان کشوری خبر داد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: