• پنجشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 979-17102-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

امام‌ جمعه ابرکوه:
زندان‎ها باید مجرمان را از نظر دینی تقویت کنند

امام ‌جمعه ابرکوه گفت: مجرمین شخصیت دینی و هویت مذهبی خود را گم‌ کرده‌اند و نیاز است که در محیط زندان پایه‌های ایمانی و اعتقادی آنان تقویت شود.

به گزارش ایسنا - منطقه یزد، حجت الاسلام و المسلمین «سید ابراهیم حسینی» در دیدار «علي بورقي» رییس جدید بازداشتگاه و مجتمع اشتغال و حرفه‌آموزی ابرکوه، اظهار کرد: پایبندی مردم به قوانین، مقررات و هنجارها یکی از ضروریات هر جامعه است که موجب دوام و استحکام آن می‌شود.

وی ابراز کرد: اشخاص هنجارشکن و قانون‌شکن موجبات اخلال در آرامش و امنیت جامعه را فراهم می‎‎کنند و غالباً نیز زندان و بازداشت برای آنان امری عادی تلقی می‌شود.

امام ‌جمعه ابرکوه تصریح کرد: یکی از موارد حائز اهمیت در بازداری مجرمان، ضرورت تنبّه و بیدارگری فطری آنان است و صرفاً تنبیه، مجازات بدنی و زندان در این رابطه موثر نیست.

حسینی ادامه داد: مجرم به علت گم کردن شخصیت دینی و هویت مذهبی، فطرت انسانی و پاک خود را نیز از دست داده است و به علت سست شدن پایه‌های ایمانی و ضعف اعتقادی، رویکرد مجرمیت پیدا می‌کند.

رییس شورای فرهنگ عمومی ابرکوه عنوان کرد: مجرم از نظر معنوی در فقر است و به نوعی مددجوی معنوی نیاز دارد لذا از این دیدگاه زندان نباید رویکرد مجازاتی داشته باشد بلکه باید برای وی همچون ندامتگاه و مدرسه‌ای برای درس هدایت و آگاهی باشد.

حسینی در خاتمه تأکید کرد: با توجه به این که تنها عامل توفیق در کسب زندگی سالم، پیروی از دین و عمل به دستورات آن است، محیط زندان باید به‌گونه‌ای باشد که مجرم را از نظر معنوی و دینی توانمند کند.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: