• چهارشنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-90100-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

مدیرکل فناوری اطلاعات یزد:

اقتصاد دیجیتال توانایی رفع مشکلات اقتصادی کشور را دارد

مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات یزد با بیان این‌که حوزه فناوری و اطلاعات بدون شک حلال بسیاری از مشکلات کشور است گفت: اقتصاد دیجیتال توانایی رفع مشکلات اقتصادی کشور را دارد .

به گزارش ایسنا-منطقه یزد،«اکرم فداکار» در ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان برگزار شد با بیان این‌که معتقدیم که چالش‌های ملی ما از آب، بیکاری، اقتصاد نفتی، محیط زیست، اقتصاد و موضوع بهره‌وری با ابزارهای فناورانه قابل حل است، اظهار کرد: بدون شک توجه به بخش فناوری و اطلاعات می‌تواند در سطح کشور سبب رفع بسیاری از مشکلات شود .

وی‌ با اشاره به این‌که اقتصاد دیجیتال و تحول دیجیتال می‌تواند مشکلات اقتصادی کشور را که امروزه با آن روبه رو هستیم را حل کند افزود: اقتصاد دیجیتال و تحول دیجیتال دو راهبردی است که می‌توانند سبب رشد اقتصاد و بهره وری آن شوند .

مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات یزد گفت: رشد و توسعه کسب و کارهای دیجیتال و شکل کیری کسب و کارهای جدید در ایران به مانند کشورهای پیشرفته دیگر دچار تحول قابل توجهی شده و با همان روند در حال پیشرفت است .

فداکار با بیان این‌که در صورتی شهر یزد شهر خلاق می‌شود که اجماعی بین مدیران در همه بخش‌ها باشد، تصریح کرد: ما نیاز داریم که بخش فناوری و اطلاعات در عمل مشاهده شود و نه در حرف، زیرا این مسئله معضلی است که طی این سال‌ها در استان یزد با روبه‌رو بودیم .

این مسئول ادامه داد: روزی روند توسعه در استان یزد تغییر می‌کند که فناوری از زبان بقیه مدیران شنیده و تمرکز بر روی بخش آی‌تی‌سی را دیگران عامل باشند و نه شرکت‌ها و افرادی که کارشان در این حوزه است .

وی در پایان تاکید کرد: امروزه در جهان فعالیت‌هایشان به سمت حوزه فناورانه و اطلاعات سوق یافته است زیرا این حوزه با توجه به پیشرفتگی که دارد می‌تواند بسیاری از مشکلات را حل و فصل و حتی مسئله بیکاری که یکی از معضلات اصلی کشور است را نیز برطرف سازد و نخبگان و استعدادهای کشور را به کار گیرد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: