• سه شنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-76100-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

سرپرست فرمانداری یزد تأکید کرد:

لزوم تغییر رشته‌های دانشگاهی متناسب با نیاز جامعه

سرپرست فرمانداری یزد با اشاره به نقش دانشگاه در توسعه بیش از پیش استان گفت:‌ تغيير رشته‌های تحصيلي متناسب با نياز جامعه ضروری است.

به گزارش ایسنا-منطقه یزد،«عباس حيدري» در آيين تكريم و معارفه رئيس دانشگاه پيام نور استان با اشاره به نقش دانشگاه و دانشجويان در رشد و پيشرفت متوازن و همگون كشور اظهار کرد: خوشبختانه وضعیت مقالات و پژوهش‌های علمی دانشگاه های استان از نظر کمی و کیفی مطلوب است.

وی افزود:‌ ضروري است منابع علمي در مسير کارآفرینی و کسب‌وکارهای دانش‌بنیان قرار گيرد تا منتج به پويايي در اقتصاد كشور شود .

سرپرست فرمانداری یزد با اشاره به ابراز تمايل صنعتگران به تغيير و بهبود فناوری توليد در جهت كسب رضايت حداكثري مصرف‌کنندگان گفت: اكنون بهبود زیرساخت‌های توليد نيازمند ايجاد ارتباط گسترده‌تر دانشگاه با صنعت است و تحقق و تداوم اين ارتباط، بستگي به ميزان اعتماد و جلب نظر صنعتگران از دانشگاه دارد .

حيدري عدم تطابق رشته تحصيلي با نياز جامعه را به‌عنوان يكي از علل افزايش نرخ آمار بيكاري استان عنوان و تصریح کرد: تغيير رشته‌های تحصيلي متناسب با نياز جامعه ضروری است.

وی در ادامه با اشاره اهمیت مهارت‌آموزی در دانشگاه‌ها خاطرنشان کرد: دانشگاه‌ها می‌توانند با آموزش مهارت‌های زندگي به دانشجويان زمينه كاهش بسياري از آسیب‌های اجتماعي را در جامعه فراهم آورند .

گفتنی است؛ در پایان اين مراسم از خدمات چهارساله «سعيد عابسي» تجلیل و «سيد ولی‌الله ميرحسيني» به‌عنوان رئيس جديد دانشگاه پيام نور استان یزد معرفی شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: