• دوشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 979-22101-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

ممانعت از ورود طيور زنده فاقد گواهی حمل بهداشتی به کشتارگاه‌های يزد

کارشناس امور کشتارگاه‌های استان یزد علت ممانعت از ورود مرغ زنده فاقد گواهی حمل بهداشتی معتبر به مقصد کشتارگاه‌های اين استان را پیشگیری از بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان عنوان كرد.

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، «جلال‌الدين شريعتمدار» در اين رابطه تصريح كرد: اداره نظارت بر بهداشت عمومی اداره کل دامپزشکی استان یزد در راستای بهبود سطح کیفی مسائل بهداشتی و افزایش سلامت مصرف‌کنندگان به طور مستمر در حال انجام خدمت از طریق نظارت بر مراکز مختلف تولید و عرضه فراورده های خام دامی است.

وي افزود: در راستای حفظ بهداشت عمومی جامعه و سلامت مردم، بازرسی بهداشتی از کشتارگاه‌های دام و طیور استان توسط کارشناسان دامپزشکی و انجام نمونه برداری وآزمایش ادواری از کلیه کشتارگاه‌های دام و طیور و محصولات تولیدی آماده عرضه به چرخه مصرفی مردم به منظور ارزیابی وضعیت بهداشتی استحصال شده به طور  مستمر در حال انجام است.

شريعتمدار تصریح کرد : با توجه به آن که در کشتار غیر مجاز دام خارج از کشتارگاه امکان تأیید سلامت دام و همچنین پیش سرد گذاری لاشه‌ها در راستای پیشگیری از بیماری‌های احتمالی از جمله بیماری مهلک تب کریمه کنکو وجود ندارد، شناسایی موارد تخلف کشتار غیر مجاز  و برخورد قانونی با افراد خاطی نیز در حوزه نظارت است که توسط شبکه‌های دامپزشکی شهرستان‌ها صورت می‌گیرد .

وي ممانعت از ورود و کشتار مرغ زنده فاقد گواهی حمل بهداشتی معتبر به مقصد کشتارگاه های استان، آشنایی مسئولین فنی و بهداشتی با نحوه برخورد با محموله های مرغ زنده مشکوک و بیمار و همچنین توجیه مدیریت کشتارگاه‌های طیور استان در خصوص واکسیناسیون کارکنان شاغل بر علیه بیماری آنفلوانزا و مخاطرات ناشی از سهل‌انگاری در این زمینه را اقدام دیگر اداره نظارت در راستای پیشگیری از بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان و حفظ بهداشت عمومی برشمرد .

اين مسئول از ممیزی رسمی تمام کشتارگاه‌های دام و طیور استان توسط کارشناسان ارزیاب سخن گفت و تصریح کرد: مجموع این اقدامات منجر به بهبود سطح کیفی مسائل بهداشتی و افزایش سلامت مصرف کنندگان می‌شود .

کارشناس امور کشتارگاه‌های استان يزد در پايان بر الزام کلیه واحدهای عرضه‌کننده فراوده های خام دامی استان مبنی بر عرضه گوشت شترمرغ و بلدرچین استحصال شده از کشتارگاه با برچسب و تاریخ تولید از کشتارگاه‌های مجاز و معتبر تأکید کرد و با اشاره به شهروندان، گفت: دقت به مشخصات برچسب فراورده های خام دامی مورد عرضه ، مهمترین روش اطمینان از سلامت فراورده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: