• دوشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-62100-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

مدیرکل اجتماعی استانداری یزد خبر داد؛

آغاز به کار نرم‌افزای سواد رسانه‌ای در یزد

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد گفت: نرم‌افزار جامع آموزشی سواد رسانه‌ای در یزد آغاز به کار کرد .

به گزارش ایسنا-منطقه یزد،«فخرالسادات خامسی هامانه» با بیان این‌که نخستین نرم‌افزار جامع آموزشی سواد رسانه‌ای در استان راه‌اندازی شده است، اظهار کرد: فراگیری سواد رسانه‌ای یکی از مهمترین اهداف راه‌اندازی این سامانه در یزد است.

وی در خصوص اهداف این نرم‌افزار جامع افزود: مخاطبان این نرم افزار موبایلی می‌توانند با برقراری ارتباطی تعاملی و متفکرانه روش‌های کارکرد با انواع رسانه‌ها را بیاموزند و دیدگاهی نقاد و تحلیلی نسبت به پیام‌های رسانه‌ای داشته باشند .

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد از مزایای این نرم‌افزار سیستم آموزش lms مبتنی بر تلفن همراه را نام برد و گفت: در این نرم‌افزار مدیریت محتوا علاوه بر وب از طریق تلفن همراه امکان‌پذیر است و مخاطب در فضایی پویا، جذاب و متنوع می‌تواند از طریق ویدیو، پادکست، عکس نوشت و غیره آموزش‌های لازم و مورد نیاز را دریافت کند .

خامسی‌هامانه در خصوص استفاده از این نرم‌افزار ادامه داد: این نرم‌افزار در راستای افزایش آگاهی مخاطبان استان نسبت به تأثیر رسانه‌ها در شکل‌گیری افکار عمومی، آموزش کاربردی مفهوم سواد رسانه‌ای و جنبه‌های گوناگون و متنوع آن، ایجاد انگیزه و علاقه‌مندی در مخاطبان برای برخورد فعالانه و هوشمندانه با رسانه‌ها، آموزش مهارت‌های مرتبط با تجزیه و تحلیل پیام‌های رسانه‌ای و ارزیابی محتوایی آنها، افزایش قدرت نقد هوشمندانه مخاطبان در مواجه با رسانه ها و نیز فراگیری طرح جامع سواد رسانه‌ای در استان است.

این مسئول خاطرنشان کرد: دسترسی به این نرم‌افزار از طریق سایت      www.majazyar.ir  و یا دانلود اپلیکیشن امکان‌پذیر است .

گفتنی است؛ اپلیکیشن مجازیار یک دوره آموزشی جامع برای صیانت از خانواده‌ها در فضای مجازی است که  توسط سازمان اجتماعی وزارت کشور در  سراسر کشور در حال اجرا می باشد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: