• شنبه ۱۰ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 979-14101-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

مدیر کل استاندارد یزد:
بتن استاندارد و مرغوب دارای چاشنی علم و وجدان کاری است

مدیر کل استاندارد استان یزد با برشمردن اجزای تشکیل دهنده بتن، اظهار کرد: تجربه ثابت کرده که هر جا علم و وجدان کاری چاشنی اجزاء متشکله بتن شود، کالای تولیدی بطور حتم استاندارد و مرغوب است.

به گزارش ایسنا - منطقه یزد، «محمد حسین ماجدی اردکانی» در هفتمین سمینار آموزشی چالش های پیش روی بتن آماده ضمن تشریح وضعیت کیفی واحدهای تولیدی شن، ماسه و بتن آماده در استان، گفت: محصولات مذکور از سال 1381 مشمول استاندارد اجباری شده است.

وی اظهار کرد: اداره کل استاندارد استان به دلیل اهمیتی که شن، ماسه و بتن آماده در ساخت و ساز دارند، با نمونه برداری از محل مصرف بتن و در صورت ضرورت مقایسه نتایج آن با نمونه های برداشتی از محل تولید موافق است و آمادگی کامل دارد که نمونه‏‌برداری را تا دو نوبت در سال هم انجام دهد.

ماجدی اردکانی ادامه داد: واحدهای تولیدی شن، ماسه و بتن استان یزد با همکاری انجمن صنفی مربوط، بهترین وضعیت را از لحاظ اقدامات کنترلی در کل کشور دارند و با آموزش‏های ارائه شده به تولید کنندگان، خوشبختانه روند کیفیت رو به رشد دارد.

دبیر کارگروه فرهنگ سازی حمایت از کالای استاندارد ایرانی در پایان نیز گفت: آب، سیمان، شن، ماسه  و هوا، اجزای تشکیل‏دهنده بتن هستند که بتن مرغوب، خوب و استاندارد با همین اجزاء ساخته می شود و بتن نامرغوب و غیراستاندارد هم می تواند با همین اجزاء تهیه شود، منتهی تجربه ثابت کرده است که هر جا علم و وجدان کاری چاشنی اجزاء متشکله بتن شود، کالای تولیدی بطور حتم استاندارد و مرغوب است.

گفتنی است؛ این سمینار یک روزه با حضور فعالان حوزه شن و ماسه و بتن استان، مسئولان کنترل کیفیت، مدیران دوایر دولتی و گردانندگان سمن های استان توسط شرکت بنیاد بتن جنوب شرق و با همکاری سازمان نظام مهندسی ساختمان، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، انجمن صنفی تولید کنندگان شن و ماسه و بتن و به میزبانی اداره کل استاندارد یزد برگزار شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: