• چهارشنبه ۷ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-39100-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

رشد اقتصادی کشور در گروی آموزش‌های هدفمند است

مدير اجرايي معاونت آموزش جهاد دانشگاهی یزد با اشاره به این‌که هرچه اهداف و برنامه‌های پرورش نیروی انسانی به هم نزدیک تر باشد تاثیر مثبت‌تری دارند، گفت: رشد و توسعه اقتصادی در گروی آموزش‌های هدفمند است .

«محمدرضایی ندوشن» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه یزد، با بیان این‌که توانایی و قدرت تولید هر کشور به کیفیت نیروی کار آن بستگی دارد، اظهار کرد: باید بخش مهمی از درآمد هر جامعه صرف سرمایه گذاری در زمینه آموزش جوانان شود .

وی رشد و توسعه اقتصادی هر جامعه را نیازمند افراد متخصص و ماهر دانست و افزود: برای استفاده از فناوری‌های تازه در عرصه تولید لازم است نیروی کار از آموزش بیشتری برخوردار شوند .

مدير اجرايي معاونت آموزش جهاددانشگاهی یزد در ادامه به ارتباط تنگاتنگ میان درآمد و تحصیلات افراد اشاره کرد و گفت: این ارتباط باعث شده تا جوانان سرمایه‌گذاری بیشتری در انواع آموزش کنند .

وی با بیان این‌که برای جلوگیری از تحلیل این قشر در جامعه باید بیندیشیم و با پاسخگویی به نیازهای جامعه از فرهنگ، استقلال و هویت خود دفاع کنیم، خاطرنشان کرد: باید آموزش را با ارزش‌های مکتب در هم آمیخته و از الگوهای تغییر ناپذیر دوری کنیم .

رضایی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این‌که عوامل متعددی نظیر خانواده، مدرسه و رسانه‌های ارتباطی در پرورش نیروی انسانی دخالت دارد، تصریح کرد: هرچه اهداف و برنامه‌های پرورش نیروی انسانی به هم نزدیک تر باشد تاثیر مثبت‌تری دارند .

وی با بیان این‌که در میان عوامل ذکر شده آموزش به عنوان یکی از منابع مهم پرورش نیروی انسانی نقش پررنگ‌تری دارد، اظهار کرد: در اغلب جوامع امروزی نهادهای آموزش ابزارهای تحقق اهداف اجتماعی به شمار می‌روند به گونه‌ای که در شرایط کنونی انتقال فرهنگ توسط آموزش صورت می‌گیرد .

رضایی به نقش آموزش در جامعه اشاره کرد و گفت: به منظور اجتماعی کردن نسل‌های جدید با بکار گیری ابزارهای آموزشی، انتقال ارزش‌ها، گرایش‌ها، هنجارها، آداب و رسوم فرهنگی امکان پذیر است .

وی با بیان این‌که آموزش از راه بقای ارزش‌های وفاداری به عنوان ساخت و کار کنترل اجتماعی عمل می‌کند، افزود: از آنجایی که خودمداری فردی به منزله تهددیدی برای نظم اجتماعی به شمار می رود، آموزش رسمی می‌تواند از طریق تربیت و آموزش اخلاقی این تهدید را کاهش دهد .

این مسئول در پایان با اشاره به این‌که آموزش  منشأ تغییرات اجتماعی است، خاطرنشان کرد: گسترش آموزش و اهمیت یافتن دانش‌فنی و تخصصی در دوره‌های بازسازی و توسعه جامعه می‌تواند به پیدایی نخبگان جدید و در نتیجه به تحول در سلسله مراتب قدرت منجر شود


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: