• سه شنبه ۶ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 979-10101-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

مدير كل ارتباطات و فناوری اطلاعات يزد در بازديد از ايسنا:

پیوند حوزه IT با ساير بخش‌ها لازمه توسعه اقتصادی كشور است

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان يزد با اشاره به سهم بالاي فناوري اطلاعات در اقتصاد دنيا، بر نقش اين حوزه در توسعه اقتصادي كشورمان تاكيد كرد.

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، «اکرم فداکار» در بازدید از اين دفتر خبري با اشاره به این که زیرساخت‌های ایجاد شده در حوزه ارتباطات و فناوري اطلاعات، لازمه‌ی تحول اقتصاد دیجیتال است، اظهار کرد: سهم حوزه IT از اقتصاد دنیا 20 درصد است كه سهم قابل توجهي محسوب مي‌شود لذا لازم است كه جهت توسعه اقتصادي کشورمان، اين حوزه در تمام بخش‌ها لحاظ شود.

وی صرفه‌جویی‌هاي میلیاردي در حوزه ‎‎ های مختلف با اجراي دولت الکترونیک را يك حقیقت غیر‌قابل باور اما ممکن دانست و افزود: نمونه بارز این موضوع استفاده از کارت‌های بانکی به عنوان کارت سوخت بود كه قريب 330 میلیارد تومان صرفه‌جويي در هزینه‌ها را براي كشورمان به دنبال خواهد داشت.

این مسئول پیوند حوزه آی‌تی به سایر دستگاه‌ها را لازمه توسعه اقتصادی و تغییر رویکردها هم راستا با علم نوین عنوان و تصریح کرد: رشد و توسعه تمام بخش‌ها مانند صنعت، معدن، خدمات، کشاورزی و شهرسازي و ساير حوزه‌ها با بهره‌گیری از زیرساخت‌های ارتباطات و فناوري اطلاعات يك سياست و اقدام متداول در كشورهاي توسعه يافته است كه براي تحقق آنها در كشورمان نيازمند فعالیت‌های فرهنگی و فرهنگ‌سازي هستيم.

وی نقش رسانه‌ها در ارتقای سطح فرهنگ جامعه برای پذیرفتن و در نهایت استفاده از حوزه آی‌سی‌تی با در نظر گرفتن واقعیت‌ها را ضروری خواند و گفت: ممانعت مردم از نصب دکل‌های تلفن همراه( BTS ) تنها یکی از ساده‌ترین نوع مقاومت‌ در برابر توسعه زیرساخت‌های ارتباطاتي است كه در اين باره نیازمند افزایش آگاهی و شناخت صحيح آنها هستيم.

فداکار ادامه داد: مردم باید واقعیت‌ها را بدانند و رسانه‌ها مي‌توانند حتي از طريق به چالش كشيدن اين حوزه، نقش مهمی را در ارتقاي آگاهی مردم و شفاف‌سازی ايفا كنند.

وی با تاکید بر این که حوزه فناوری اطلاعات تنها متولی تامین زیرساخت‌هاست و نقشی در تولید محتوا ندارد، گفت: همه نهادها باید به صورت مشترک در زمینه توليد و نظارت بر محتوای فضاي مجازي نقش‌افريني كنندهر چند كه وزارت ارتباطات و فناوری‌اطلاعات نيز با برگزاری همایش‌ها، مسابقات و دیگر اقدامات در زمینه تولید محتوا همکاری دارد.

این مسئول در ادامه ائمه جمعه و جماعات، دستگاه‌ها و نهادها و رسانه‌ها را موثر در ارتقاي شناخت جامعه دانست و خاطرنشان کرد: متولیان بخش‌هاي مختلف جامعه علاوه بر اهتمام به توليد محتوا با بيان هنرمندانه و قابل فهم بايد در تشخيص و شناسايي صحيح مخاطبان خود نيز قوي‌تر عمل كنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: