• سه شنبه ۲۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-161100-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

در گفت‌وگو با ایسنا مطرح شد؛

جشنواره‌زدگی جدی‌ترین آفت شرکت در رویدادهای فرهنگی است


مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان استان یزد گفت: جشنواره‌زدگی به معنای فاصله گرفتن از هدف جشنواره جدی‌ترین آفت شرکت کنندگان در چنین رویدادهای فرهنگی است.

«سیدحسین پیغمبری» در حاشیه سیزدهمین جشنواره مستند و داستانی فیلم رضوی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا-منطقه یزد اظهار کرد: اساساً همه جشنواره‌ها نقش مهمی در ارتقای کمی و کیفی هنرمندان بومی ایفا می‌کند، اظهار کرد: نگاه شرکت کنندگان به حضور در چنین رویدادهای فرهنگی و هنری باید فارغ از حاشیه نگری نگاه جشنواره‌ای باشد.

وی پرهیز از جشنواره‌زدگی را یکی از ضرورت‌های اجرای برای شرکت کنندگان دانست و افزود: تبادل تجارت هنرمندان نقاط مختلف کشور و دنیا که به واسطه حضور در جشنواره انجام می‌شود نقش مهمی در ارتقا دانش فنی هنرمندان ایفا می‌کند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان یزد با بیان این‌که تبادل تجارب هنرمندان به معنای کپی برای خلق آثار جدید نیست، گفت: اطلاع از تجارب دیگر هنرمندان به همراه خلاقیت و نوآوری هنرمند می تواند منجر به خلق آثاری فاخر و متناسب با نیازهای روز جامعه شود.

این مسئول در ادامه جشنواره زدگی را آفت جدی جشنواره فرهنگی و هنری دانست و بیان کرد: متأسفانه در برخی از مواقع هنرمندان به دلیل فاصله گرفتن از هدف نهایی جشنواره فقط برای حضور و ارائه اثر نسبت تولید فیلم کوتاه و داستانی اقدام می‌کنند.

وی اصلاح نگاه حضور در جشنواره را حائز اهمیت دانست و ادامه داد: خوشبختانه در جشنواره رضوی به برکت نام امام رضا(ع) نگاه حضور هنرمندان اصلاح شده و صحیح است.

دبیر تخصصی سیزدهمین جشنواره فیلم رضوی با بیان این‌که جشنواره رضوی می‌تواند محلی برای رشد هنر و هنرمند باشد تصریح کرد: رشد هنر مستلزم رشد هنرمند است و هنرمند زمانی از نظر کمی و کیفی رشد می‌کند که با نگاهی اصلاح شده در جشنواره‌های مختلف شرکت کند.

این مسئول در پایان استقبال از سیزدهمین جشنواره فیلم رضوی را بی نظیر دانست و بیان کرد: انتخاب خوب جامعه هدف و حضور به موقع هنرمندان از جمله مهمترین ویژگی‌های این جشنواره در استان یزد است.

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: