• شنبه ۱۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-28101-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

مديركل دفتر امور روستايي استانداري یزد:

جشنواره‌های محلی راهی برای توسعه روستاها

مديركل دفتر امور روستايي و شوراهاي استانداري يزد گفت: اصلاح الگوي كشت و توسعه گردشگری روستایی دو محور اصلی برای توسعه روستاها در استان یزد است.

به گزارش ایسنا-منطقه یزد،«محمود زارع رشکوئیه» در حاشیه بازدید از جشنواره «زعفران، طلای سرخ بهاباد» با بیان این‌که يكي از مؤلفه‌هاي توسعه روستايي استان بحث كشاورزي است، اظهار کرد: آنچه اين فرصت را تهديد مي‌كند، كاهش نزولات جوي و در نهايت كم‌آبي است .

وی افزود: براي فائق آمدن بر مشكلات كم‌آبي در حوزه كشاورزي دو راهكار تغيير در سيستم آبياري و اصلاح الگوي كشت در مناطق مختلف استان در دستور كار قرار گرفته است .

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری یزد گردشگری را از دیگر موضوعات اصلي در توسعه روستايي دانست و گفت:‌ طبيعت‌گردي، ابنيه‌هاي تاريخي و ميراث فرهنگي، گردشگري رويداد و همچنين گردشگري كشاورزي از جمله حوزه‌های مختلف گردشگری است که نقش مهمی در توسعه بیش از پیش روستاها ایفا می‌کند.

زارع رشكوئيه تصریح کرد: برگزاري جشنواره‌هاي محلي به فراخور پتانسيل‌هاي موجود روستاها از اهميت خاصي برخوردار است و مي‌تواند مكملي براي توسعه روستاها باشد .

این مقام مسئول خاطرنشان كرد: برگزاري جشنواره‌ زعفران؛ طلاي سرخ بهاباد و معرفی گیاه زعفران به عنوان یک الگوی موفق برای کشاورزی يكي از برنامه‌هاي خوب در حوزه گردشگري رويداد است و ما امیدواریم با توجه به شرایط اقلیمی استان و کم‌آبخواه بودن این گیاه و همچنین توجیه اقتصادی آن شاهد ترویج این قابلیت در تمام مناطق روستایی استان باشیم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: