• چهارشنبه ۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-24101-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

آغاز ثبت نام کارگران و کارفرمایان یزدی در سامانه جامع روابط کار

مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد از آغاز ثبت نام کارگران و کارفرمایان در سامانه جامع روابط کار خبر داد و گفت: کلیه کارگران و کارفرمایان می بایست با حضور در دفاتر پیشخوان دولت در این سامانه ثبت نام کنند .

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، «محمدجواد حیدری» گفت:سامانه جامع روابط کار توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با هدف شفاف سازی اطلاعات جامعه کارگری و کارفرمایی راه اندازی شده است .

وي در خصوص ویژگی‌های این سامانه افزود: در این سامانه حدود ۳۰ خدمت در حوزه روابط کار، هم برای کارگران و هم برای کارفرمایان پیش بینی شده است که علاوه بر شفافیت در اطلاعات، امکان نظارت و پایش وضع موجود حاکم بر روابط کاری را به سیاستگذاران می دهد .

مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد در ادامه نيز ثبت الکترونیکی شکایات کارگران بدون مراجعه حضوری به مراجع حل اختلاف و ثبت قراردادهای کار نیروی انسانی توسط کارفرمایان را تنها بخشی از ویژگی‌های سامانه جامع روابط کار اعلام كرد.

حیدری درباره مدارک مورد نیاز برای ثبت نام نیز بيان كرد: كارگران و کارفرمایان برای ثبت‌نام در سامانه جامع روابط کار با در دست داشتن مدارک هویتی خود، فقط یک بار با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت نسبت به دریافت نام کاربری و رمز عبور اقدام کنند .

يادآور مي‌شود؛ سامانه جامع روابط کار از طریق آدرس اینترنتی http://prkar.mcls.gov.ir قابل دسترس است و کارگران و کارفرمایان پس از تشکیل پرونده در دفاتر پیشخوان دولت می‌توانند اطلاعات خود را با ورود به سامانه ثبت کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: