• چهارشنبه ۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 978-8102-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

رتبه نخست دادگستری يزد در ارسال ابلاغ الکترونیک

دادگستري استان یزد با میانگین 403 ابلاغ الکترونیک در هر شعبه، رتبه نخست کشور را در ارسال ابلاغ الکترونیک کسب کرد .

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، «حجت اسدی» معاون آمار و فن آوری اطلاعات دادگستری اين استان گفت: به واسطه تلاش وافر و ارزشمند کارکنان اداری و قضایی دادگستری، رتبه دوم کشور به لحاظ درصد ابلاغ الکترونیک با میانگین 85 درصد در مهرماه سال جاری از آن استان یزد شد.

وي اظهار كرد: از ابتدای راه اندازی ابلاغ الکترونیک در استان یزد تا پایان مهر ماه سال جاری بیش يك میلیون و 250هزار اوراق قضایی به صورت الکترونیک ارسال شده كه این مسئله صرفه‌جویی بسیار خوبی را برای قوه قضاییه و بیت المال به دنبال داشته است .

این مقام قضایی در ادامه اطمینان از دریافت صحیح ابلاغیه، حفظ محرمانگی و حریم خصوصی افراد، کاهش اطاله دادرسی و سرعت رسیدگی، افزایش دقت در روند کار، کاهش هزینه‌ها و افزایش دقت در رسیدگی و جلوگیری از جعل را از جمله محاسن ابلاغ الکترونیک ذکر و خاطرنشان كرد: با توجه به محاسن بسیار زیاد ابلاغ الکترونیک، انتظار است همه مردم نسبت به ثبت نام در سامانه ثنا و دریافت شناسه کاربری ابلاغ الکترونیک اقدام نماید که این کار برای هر فرد فقط یک بار در طول عمر لازم است.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: کسب رتبه اول کشور در شعب حقوقی، کیفری دو و انقلاب و کسب رتبه سوم کشور در شعب اجرای احکام مدنی در شاخص امتیاز کل در سیستم مدیریت پرونده cms    نیز از دیگر نتایج ارزنده‌ای بوده که در گزارش اخیر معاونت آمار و فنآوری اطلاعات قوه قضاییه به آن اشاره شده است .

معاون آمار و فنآوری اطلاعات دادگستری استان یزد تصریح کرد: همه این ساز و کارها برای سرعت بخشی به امور و ارتقاء کیفیت کار صورت می‌گیرد تا با ارزیابی‌های دقیق، ضمن شناخت موانع و مشکلات و تجزیه و تحلیل دقیق آمار، تصمیم های مقتضی در جهت بهبود بهره‌وری و افزایش کارکرد و بازده ساختار اداری و قضایی صورت گیرد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: