• چهارشنبه ۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-5101-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

اشتغالزايي فرش دستباف یزدی‌ها در مناطق محروم هرمزگان

ريیس اداره فرش دستباف سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد از انعقاد تفاهم‌نامه  ایجاد اشتغال در مناطق محروم میناب و بشاگرد هرمزگان خبر داد و گفت: ۶۰۰ نیروی انسانی به دنبال انعقاد این تفاهم‌نامه شاغل می‌شوند.

«محمد مهدی نبی زاده» در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا- منطقه یزد، با اشاره به عقد  تفاهم‌نامه همکاری ایجاد اشتغال در مناطق محروم میناب و بشاگرد استان هرمزگان، اظهار کرد: این تفاهم‌نامه بین سازمان‌هاي صنعت، معدن و تجارت یزد و هرمزگان، اتحادیه تعاونی‌های فرش دستباف روستایی یزد، فرمانداری‌های میناب و بشاگرد تنظیم و امضا شد.

وی افزود: براساس این تفاهم‌نامه اتحادیه یزد با همکاری دستگاه‌های فوق نسبت به ایجاد اشتغال و تولید فرش دستباف به همراه آموزش به بافندگان آن مناطق اقدام می‌کند تا بافندگان آن ‌منطقه علاوه بر آشنایی و یادگیری نحوه و روش بافت فرش در داشتن اشتغال پایدار، کمکی به معیشت خانواده و بهبود اوضاع اقتصادی خود کمک کنند.

این مسئول، برنامه‌ریزی لازم جهت اشتغال ۶۰۰ نیروی انسانی را به دنبال انعقاد این تفاهم‌نامه عنوان کرد و گفت: 300 اشتغال در فاز اول این تفاهم‌نامه که متعلق به سال گذشته است در تفاهم‌نامه منعقد شد که تاکنون 80 دار قالی برپا و 100 نیروی انسانی مشغول به کار شده‌اند.

وی با بیان برنامه‌ریزی هاي انجام شده برای تهیه مواد اولیه و دار کردن دستگاه و نظارت و آموزش بافت به صورت خانگی و کارگاهی، گفت: تا زمانی که بافندگان منطقه مهارت لازم را کسب کنند نبايد دغدغه‌ای برای تامین بازار فروش فرش‌های خود داشته باشند چرا که اداره اتحادیه تعاونی‌های فرش یزد بازار فروش آن‌ها را تامین و فرش‌های بافته شده را خریداری می‌کند.

نبی‌زاده در پايان خاطرنشان كرد: هرکدام از طرفی،ن تعهدات و مساعدتی برعهده دارند که با انجام هر کدام می‌توان در راستای توسعه اقتصادی و اشتغال پایدار براي مردم اين مناطق اقدام کرد.  


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: