• چهارشنبه ۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 978-1102-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

دستگیری جاعل اسناد قضایی در یزد

رییس حفاظت و اطلاعات دادگستری استان یزد از شناسایی و دستگیری یک نفر متهم به جعل اسناد قضایی در یزد خبر داد.

به گزارش ایسنا - منطقه یزد، «غلامعلی دهشیری» در  این رابطه افزود: پس از اعلام پلیس راهور استان مبنی بر دریافت یک نامه قضایی جهت آزادی و رفع توقیف یک دستگاه موتور سیکلت و مشکوک بودن آن و متواری شدن حامل نامه، مراتب جهت بررسی دقیق موضوع در دستور کار کارشناسان حفاظت و اطلاعات دادگستری استان قرار گرفت.

وی اظهار کرد: با دستور دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان، پرونده‌ای راجع به این موضوع در شعبه هشتم بازپرسی تشکیل و دستور تکمیل تحقیقات و شناسایی فرد و یا افراد جاعل صادر شد.

این مقام قضایی به تطبیق نامه جعل شده با نامه اصلی صادره از یکی از شعبات جزایی استان اشاره کرد و گفت: با دقت در نامه ارسالی از شعبه، مشخص شد محتوای نامه اصلی موجود در پرونده قضایی با تصویر نامه مشکوک ارسال شده از سوی مرجع انتظامی مطابقت ندارد.

وی از احضار متهمین به دادسرا خبر داد و بیان کرد: پس از احضار متهم  به دادسرا و اعتراف به مراجعه به پلیس راهور جهت آزادی یک دستگاه موتورسیکلت توقیفی، متهم دیگر این پرونده که جعل را انجام داده بود، شناسایی و توسط ضابطان حفاظت و اطلاعات دادگستری به دادسرا جلب شد.

رییس حفاظت اطلاعات دادگستری استان تصریح کرد: در بازجویی از متهم به جعل در این پرونده مشخص شد، جاعل، نامه اصلی یکی از شعب جزایی راجع به رفع توقیف یک دستگاه موتور سیکلت را که مربوط به یک پرونده دیگر و شخص دیگری بوده را کپی کرده و از آن کپی اقدام به صدور نامه جدید جعلی جهت آزادی موتورسیکلت خود کرده است.

وی خاطر نشان کرد: افراد نباید راه‌های غیر قانونی را جهت مطالبات قانونی خود در پیش گیرند که بدون تردید سرانجام این مسیر، گرفتاری بیشتر در چنگال قانون خواهد بود.

دهشیری بر استفاده از بستر الکترونیک و ارتباطات درون شبکه‌ای تأکید کرد و گفت: قوه قضاییه و نیروی انتظامی از یک شبکه الکترونیک بسیار قوی و گسترده برخوردارند و می‌توانند با ایجاد یکسری از زیر ساخت‌های فنی، بسیاری از مکاتبات را به صورت الکترونیک و درون شبکه‌ای انجام دهند تا از تکرار این گونه اقدامات و انجام جعل برخی از مکاتبات پیشگیری کنند.

وی یادآور شد: استفاده از فنآوری‌های نوین، علاوه بر سرعت، دقت و صرفه جویی در وقت و هزینه، از نظر امنیت نیز بسیار بهتر خواهد بود و تالی فاسد نامه‌نگاری‌های کاغذی و مرسوم سنتی را نخواهد داشت.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: