• چهارشنبه ۱۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 977-29102-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

در ديدار استاندار يزد و سفير بريتانيا مطرح شد:

تقويت روابط تجاري و سرمايه گذاري بخش خصوصي در قالب برجام

در ديدار سفير بريتانيا با استاندار يزد زمينه هاي فعاليت مشترك بين دو كشور با توجه به ظرفيت هاي استان يزد تشريح و بر تقويت روابط تجاري در قالب برجام به ويژه توسعه سرمايه گذاري توسط بخش خصوصي تاكيد شد .

به گزارش ایسنا-منطقه یزد،«محمود زمانی قمی» در جریان دیدار با «راب مك‌اير» سفير بريتانيا گفت: تاريخ روابط دو كشور با فراز و فرودهاي مختلفي روبه رو بوده است اما دقت در روند گذشته و تصميم گيري منطقي نسبت به آينده مي تواند اين روابط را معنا دار و با خروجي مناسبي همراه سازد .

وی افزود: پس از تصويب برجام قراردادهاي اميدواركننده‌اي في مابين ايران و انگليس تحقق يافت اما متاسفانه در حال حاضر بر خلاف حقوق بين المللي خروج يك جانبه آمريكا از برجام را شاهد هستيم .

استاندار یزد گفت: اميدواريم اين دستاوردها تحت تاثير رفتار غير منطقي آمريكا قرار نگيرد و كشورهاي مختلف رفتار مناسبي نسبت به اين بد عهدي نشان دهند و اقدامات اثرگذار هرچه زودتر به ثمر نشيند .

زمانی‌قمی ضمن بيان ظرفيت و توانمندي‌هاي استان يزد تصریح کرد: رويكرد ايران در حوزه اقتصادي توجه به استعدادهاي داخلي و مزيت‌هاي ملي است اما توسعه ارتباط با ساير كشورها و انجام فعاليت‌هاي مشترك نيز همواره دنبال مي‌شود .

این مقام مسئول تصریح کرد: تاريخ و تمدن غني ثبت شده در يونسكو،ارزش هاي فرهنگي،نيروي انساني متخصص، تنوع معدني، توانمندي در زمينه درمان و سلامت، فعاليت‌هاي صنعتي و گردشگري از شاخصه هاي استان يزد است و به عنوان نمونه اي ارزشمند از جامعه مدني پذيراي سرمايه گذاران خارجي در زمينه‌هاي مختلف به ويژه شركت هاي كوچك و متوسط مي باشد .

تعهد دولت انگليس به برجام و حمايت از روابط اقتصادي ايران و اروپا

راب مك اير ( Rob Macaire)   سفير بريتانيا در ايران گفت: همزمان با سفر به يزد و در مذاكراتي كه تا كنون صورت گرفته است زمينه هاي مفيدي براي همكاري در موضوعات گردشگري،تجاري،علمي و دانشگاهي مطرح و نسبت به برنامه هاي دو طرف هم انديشي شد .

وی افزود: دولت انگليس نسبت به برجام و روابط تجاري ايران و اروپا  متعهد است و  تمركز دو طرف بر شناسايي فرصت‌هاي مناسب همكاري و انجام فعاليت‌هاي مشترك قرار دارد .

این مقام مسئول در پایان بيان كرد: جذابيت و علاقه زيادي در بخش خصوصي بريتانيا نسبت به ايران و يزد وجود دارد و براي بهبود روابط و برقراري ارتباط نزديك تر تلاش مي كنيم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: