• چهارشنبه ۱۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-59101-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

حمایت مالی صندوق پژوهش و فناوری از توسعه واحدهای R&D صنایع یزد

صندوق پژوهش و فناوری استان یزد در مورد کمک به توسعه یا ایجاد واحدهای تحقیق و توسعه در صنایع استان اعلام آمادگی کرد.

به گزارش ایسنا – منطقه یزد، «علی اکبر کلانتر» رییس خانه صنعت، معدن و تجارت استان در نشستی که به منظور بررسی و گسترش زمینه های همکاری های صندوق پژوهش و فناوری با صنایع استان در محل خانه صمت یزد برگزار شد، با اشاره به اهمیت ورود صندوق پژوهش و فناوری به بخش صنعت گفت: با توجه به تحریم ها و محدودیت واردات ماشین آلات و برخی مواد اولیه، صندوق پژوهش با حمایت از شرکت‌های فناور می تواند این خلا ضعف تکنولوژی و تولید مواد اولیه را پر کند .

وی ادامه داد: صنعتگران یزدی تمایل دارند در زمینه کمک به شرکت های فناور فعالیت بیشتری داشته باشند و به همین دلیل فراهم شدن امکان سهام داری آنها در صندوق پژوهش و فناوری می‌تواند کمک قابل توجهی برای تسریع در این امر کند .

«محمد سپهر» مدیر عامل صندوق پژوهش و فناوری یزد نیز با استقبال از مشارکت صاحبان صنایع در تآمین مالی فناوری، گفت: به زودی از ظرفیت بالای صنعتگران در صندوق در قالب سهامداری بهره خواهیم برد .

وی با اشاره به اهمیت بالای امر تحقیق و توسعه در صنایع استان، گفت: برای حمایت مالی از توسعه یا ایجاد واحدهای تحقیق و توسعه در صنایع استان، اعلام آمادگی می کنیم و معتقدیم این موضوع باعث ارتباط گسترده تر صنایع با صندوق پژوهش و فناوری می‌شود .

در این جلسه مقرر شد طی روزهای آینده صندوق پژوهش و فناوری جلسه مشترکی با رییس و اعضای هیات مدیره انجمن تحقیق و توسعه خانه صنعت، معدن و تجارت استان یزد برگزار کند و زمینه های همکاری در زمینه تحقیق و توسعه صنایع استان را مورد بررسی قرار دهد.
انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: