• سه شنبه ۱۰ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-12103-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

آیین خوشامدگويي از دانشجویان ورودی جدید دانشگاه علم و هنر برگزار شد

آيين خیرمقدم به دانشجویان ورودی جدید دانشگاه علم و هنر در سالن طراوت دانشکده علوم انسانی اين دانشگاه برگزار و دانشجویان ضمن آشنایی با ضوابط دانشگاه با مسئولان و خدمات اين دانشگاه آشنا شدند .

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، «محسن برزگری» معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علم و هنر در اين مراسم با اشاره به پیشینه‌ی تشکیل جهاددانشگاهی و دانشگاه علم و هنر افزود: دانشگاه علم و هنر با توجه به دستاوردهاي غني آموزشي و پژوهشي خود، به لحاظ معیارهای وزارت علوم جزو دانشگاه‌های غیرانتفاعی تراز اول کشور محسوب می‌شود .

وی يكي از وجوه تمایز این دانشگاه در مقايسه با دیگر دانشگاه‌های غیرانتفاعی و حتي دانشگاه‌های دولتي و آزاد اسلامي را مهارت‌آموزی به دانشجویان و دانش آموختگان و حتی پیگیری برای تسهیل اشتغال آنها عنوان کرد.

وي با بيان اين كه دانشگاه بسيار مصمم به تسهیل اشتغال دانشجویان خود است، تصريح كرد: در همين راستا 12 واحد مهارتی با موضوعات کارآموزی، آشنایی با محیط‌های کسب و کار و مهارت‌های زندگی براي دانشجويان دانشگاه تعريف شده تا علاوه بر ارتقای سطح علمی دانشجویان، از مهارت‌های عملي و كاربردي لازم نيز برخوردار شوند.

این مسئول با بیان این که دانشگاه محلی برای تبادل علمی بین دانشجویان و اساتید است، خاطرنشان كرد: دانشگاه‌ فضایی دو طرفه بين دانشجو و استاد براي اين كه علم و مهارت را از يكديگر بياموزند، است.

وی با تاكيد بر لزوم مدیریت و برنامه‌ریزی دانشجویان برای پیشبرد اهدافشان به ویژه اشتغال پس از فارغ التحصيلي، بیان کرد: دانشجویان می‌توانند برای تعیین اهداف و برنامه‌ریزی برای تحقق آنها به مشاورین دانشگاه مراجعه و از خدمات بخش‌های مختلف دانشگاه استفاده کنند .

برزگری آموختن رفتارهای اجتماعی را یکی از مهمترین تاثیرات دانشگاه و آموزه‌های این نهاد عالی و آموزشی عنوان کرد و افزود: دانشجویان باید سعی کنند ضوابط پوشش و رفتاری در شان محيط دانشگاه را رعایت کنند تا بدون دغدغه و مسائل حاشیه‌ای به اهداف عاليه خود دست يابند.

«سید میرمحمد اسعدی» معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علم و هنر در بخش دیگری از این مراسم با اشاره به ارائه خدمات آموزشي دانشگاه در رشته‌های فنی و مهندسی، علوم انسانی و هنر، گفت: این دانشگاه علاوه بر خدمات آموزشی، در امور فرهنگی و دانشجویی نيز از مشاركت دانشجويان بهره مي‌گيرد.

وي ادامه داد: دانشجويان می‌توانند در تشکل‌های فرهنگی، علمی و ادبی دانشگاه عضو شوند و سطح دانش خود را حوزه‌هاي غيرتحصيلي نيز ارتقا بخشند.

اسعدي با اشاره به كسب مراتب و جايگاه‌هاي بسيار بالاي دانش‌آموختگان اين دانشگاه، بيان كرد: دانشجویان ورودی جدید نیز می‌توانند از اين دانشجويان الگو بپذیرند و به مراتب بسیار بالای علمی دست پیدا کنند .

توضيحات «محمد حسین دهقان» مدیر امور دانشجویی فرهنگی دانشگاه پيرامون برخي مسائل دانشجويي فرهنگي، «علی صالحی» نماینده بنیاد نخبگان استان یزد در مورد انواع تسهيلات و حمايت‌هاي اين نهاد از دانشجويان و سخنراني دکتر «شاهين فرهنگ» مشاور کشوری در رابطه موضوع ازدواج موفق از ديگر برنامه‌هاي اين مراسم بود.

در اين مراسم همچنين از دانشجویان برتر آزمون‌هاي کارشناسی ارشد تجليل شد و در پايان نيز سوگندنامه بين دانشجويان و اساتيد قرائت شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: