• دوشنبه ۹ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 977-17102-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

معاون دادگستري يزد:

ارتباطات رسانه‌ای قوه قضاییه باید ترمیم و تقویت شود

معاون برنامه‌ریزی و توسعه قضایی دادگستری استان یزد گفت: بخشی از نگاه نادرست به قوه قضاییه و تصورات غلط راجع به آن ناشی از عدم ارتباط اصولی با مردم از طریق رسانه‌هاست .

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، «سید رضا سجودی» در جلسه ستاد تکریم ارباب رجوع دادگستری، افزود: شفاف سازی، اطلاع رسانی دقیق و ارتباط مستمر با رسانه ها با هدف ارتباط بیشتر با مردم از جمله راهبردهایی است که باید با جدیت دنبال گردد .

وی به بررسی دقیق علمی و میدانی نظرات مردم راجع به دستگاه قضایی، با همکاری مراکز علمی و دانشگاهی در سطح استان اشاره و بيان کرد: با پخش چندین هزار فرم نظرسنجی و اخذ بی‌واسطه‌ی ‌ نظرات، پیشنهادات و انتقادات مردم، آسیب شناسی دقیقی نسبت نظرات مأخوذه صورت گرفته است .

این مقام قضایی تصریح کرد: بسیاری از انتقادات مردم به مسائل تقنینی که از حوزه اختیارات دستگاه قضایی خارج است، بر می‌گردد و تلاش می شود در آینده طی جلسه ای به مجمع نمایندگان استان منعکس شود .

وی به بررسی و نظارت کمیته حفظ و صیانت از حقوق شهروندی به طور مستمر اشاره کرد و بیان داشت: اعضای کمیته حفظ و صیانت از حقوق شهروندی به صورت پیوسته و طبق برنامه‌ای مدون از مراجع مرتبط بازدید دارند و تمام گزاراشات رسیده حسب دستور ریاست کل دادگستری از طُرق مختلف جهت حفاظت از حقوق شهروندی با دقت پیگیری می شود .

معاون توسعه و برنامه ریزی دادگستری در رابطه با اخذ گزارشات مردمی راجع به نقض حقوق شهروندی، اظهار كرد: سایت  http://hoghooghshahrvandi.ir/  آماده دریافت گزارشات مردمی راجع به موارد نقض احتمالی حقوق شهروندی است که البته لینک این سایت بر روی سایت دادگستری استان یزد به آدرس http://dadgostari-yz.ir نیز موجود است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: