• یکشنبه ۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 977-14102-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

بازرس کل استان یزد به مدیران متخلف هشدار داد؛

رأفت اسلامی شامل حال متخلفان به حق الناس نخواهد شد

بازرس کل استان یزد تاکید کرد كه با مفسدان اجتماعی و مدیران متخلف با قاطعیت برخورد می‌كنيم.

به گزارش ایسنا- منطقه یزد، حجت‌الاسلام «اکبر طالبی» در مراسم معارفه نمایندگان بازرسی استان در فرمانداری میبد، گفت: با استقرار نمایندگان سازمان بازرسی در دستگاه های دولتی، نظارت بر کار مدیران و مسئولان اجرایی به صورت جدی انجام می‌شود و طبق محورها و دستورالعمل‌هایی که به بازرسان واگذار شده است کار نظارت انجام می‌شود .

وی افزود: موفقیت‌هایی که تاکنون در استان به دست آورده‌ایم، مدیون حسن اعتماد مردم به مسئولان بوده است و در استان یزد خوشبختانه مدیران زحمتکش و دست پاک خدمت می‌کنند اما بعضا در جاهایی کم‌کاری و خللی وجود داشته که البته این ناسلامتی جدی نبوده است .

طالبي با اشاره به این که تخلف به بیت‌المال، تعرض به قانون است، اظهار كرد: اگر در اجرای کار مدیران و کارگزاران، تخلف در بیت‌المال دیده شد و جرمی به اثبات برسد، رأفت اسلامی شامل حال متخلفان نخواهد شد و با این افراد به طور جدی و با قاطعیت برخورد خواهد شد حتی اگر آن مدیر بازنشسته باشد.

بازرس کل استان با بیان این که خدمت به مردم یک نعمت و موهبت الهی است، افزود: اصل کار یک مدیر، خدمت کردن به مردم است و این خدمت می‌تواند با عمل درست، یک نعمت باشد تا فرد را به سعادت برساند و برعکس می‌تواند به صورت یک نقمت درآید و فرد یا مسئولی را به فساد کشاند و آنرا تباه کند بنابراین باید قدر این خدمت‌رسانی را بدانیم .

وي افزود: بعد از 40 سال انقلاب، با وجود تحریم‌ها، فشارها، جنگ و ترورها اکنون وضعیت مناسبی نداریم و فشارهای درونی و بیرونی مردم را نگران کرده است اما کارگزاران با توجه به اختیاراتی که دارند نباید سوءاستفاده کنند و به پیکره این کشور ضربه بزنند .

طالبی بی‌اعتمادی مردم از مسئولان را ناشی از سهل‌انگاری بعضی از مدیرانی دانست و گفت: تعدادی از مسئولان به صورت مرموزانه و زیرکانه در دستگاه‌های دولتی فساد انجام می‌دهند که نتوانسته‌ایم آنها را به دام بیندازیم اما با به دست آوردن اسناد و مدارک علیه آنها، این افراد را دستگیر خواهیم کرد و اگر این بی‌اعتمادی همچنان ادامه پیدا کند، باعث متزلزل شدن نظام خواهد شد و رأفت اسلامی شامل حال متخلفین به بیت‌المال نخواهد شد و این رأفت 100 درصد مخالف دستورات دینی حضرت علی(ع) است .

مدیر کل بازرس استان تصریح کرد: بستر فساد باید از بدنه دولت جمع شود و اگر شخصی در هر پست و مقامی مرتكب خطایی شود، با صراحت و جديت با وي برخورد قانوني خواهيم كرد.

طالبی در پايان نيز خطاب به مدیران و مسئولان بیان كرد: پست و مقامی که امروز در اختیار شما بزرگواران قرار دارد، ابدی و ماندگار نیست پس به گونه‌ا ي عمل كنيد كه در مقابل پروردگار و مردم سربلند باشيد و علاوه بر اين نيز زیرمجموعه‌های خود را کنترل کنيد تا حق افراد جامعه به ناحق پایمال نشود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: