• یکشنبه ۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-17101-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

رتبه پنجم يزد در تسهیلات مصوب اشتغال روستایی

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد گفت: این استان در تسهیلات منعقد شده اشتغال روستايي نسبت به 50 درصد مصوب، رتبه دوم و در تسهیلات مصوب، رتبه پنجم را دارد .

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، «محمدحسین رياحي» كه در كارگروه اشتغال استان سخن مي‌گفت، خاطرنشان کرد: در حال حاضر یزد بعد از استان‌های تهران، سمنان، خوزستان و اصفهان در رتبه پنجم تسهیلات مصوب قرار گرفته است .

دبیر کارگروه اشتغال استان یزد، عملکرد استان در تسهیلات اشتغال فراگیر، مشاغل خانگی و ارزیابی طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی را از دستورات کار این جلسه عنوان و تصریح کرد: در اشتغال فراگیر، استان یزد دو هزار و 760 میلیارد ریال اعتبار منظور شده ولی چهار هزار و 570 میلیارد ریال در کارگروه اشتغال مصوب شده که امیدواریم با اختصاص سهمیه‌های جدید، تسهیلات به همه طرح‌ها پرداخت شود .

وی درباره طرح مشاغل خانگی هم اظهار كرد: در سال گذشته سهمیه استان یزد 160 میلیارد ریال بوده که 120 میلیارد ریال آن اختصاص یافته و امسال 177 میلیارد ریال سهمیه داده شده است.

رياحي در باره رشته‌های دارای بیشترین فراوانی صدور مجوز مشاغل خانگی امسال هم گفت: پرورش گوسفند و بز، تولید زعفران، قالی‌بافی، پرورش مرغ بومی، دوخت لباس، گلیم‌بافی، پرورش قارچ خوراکی، پرورش زنبور عسل، طراحی پارچه و لباس و پرورش گاو شیری از مهمترین رشته مورد استقبال در طرح اشتغال روستایی استان بوده است .

گفتني است؛ طرح تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری از اول بهمن سال 96 در استان یزد شروع شده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: