• یکشنبه ۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-16101-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

معاون استاندار يزد:
جهت‌گيري ايجاد اشتغال در استان اشتباه است

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع انساني استاندار يزد با بيان لزوم وحدت رويه و گفتمان مشترک در بحث اشتغال و ايجاد اتاق فکر براي هدايت اين بخش، گفت: جهت‌گيري ايجاد اشتغال در استان اشتباه است و بايد به سمت شغل‌هاي دانش بنيان تغيير کند .

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، «علي زيني‌‌وند» در هشتمين جلسه کارگروه تخصصي اشتغال استان يزد گفت: هم اکنون در استان شغل و ظرفيت‌هاي بالايي بويژه در صنايع وجود دارد اما عمده تلاش‌ها در مسير ايجاد مشاغل براي افراد غيربومي با تحصيلات پايين است .

وي افزود: هر شرکتي که بتواند در جهت‌گيري اشتغال افراد دانش‌آموخته بويژه زنان و در شغل هاي دانش‌بنيان، آي‌تي و آي‌سي‌تي گام بردارد، حمايت خواهد شد .

زيني‌وند، خروج جوانان دانش‌آموخته و نخبه استان و افزايش اشتغال افراد بيکار غيربومي با تحصيلات پايين و در نتيجه رشد بالاي نرخ بيکاري را از تبعات اجتماعي برنامه‌هاي اشتغالزايي استان عنوان کرد .

وي تأکيد کرد: اگر بتوانيم در روستاها به هر نحوي اشتغال به ويژه در بخش‌های کشاورزي و دامپروري ايجاد کنيم، کار بزرگي است ولي بايد در کاهش بيکاري به شيوه ديگري عمل شود .

اين مسئول با بيان اين که استان يزد در پرداخت تسهيلات اشتغال روستايي خوب عمل کرده است، گفت: با اين حال بايد براي افزايش سهم بخش خدمات و تسهيل و سرعت در پرداخت تسهیلات به طرح‌ها توسط بانک عامل و افزايش نظارت فرمانداران، بيشتر تلاش شود .

معاون استاندار خاطرنشان کرد: با وجود شرايط فعلي کشور، پيش‌بيني ما اين است که اعتبارات دولت در بخش اشتغال روستايي کاهش نخواهد يافت و مرحله دوم نيز تسهيلات نيز هر چه زودتر انجام شود .

وي درباره طرح کارورزي هم با بيان اين که استان يزد در اين خصوص خوب عمل نکرده است، اضافه کرد: اطلاع‌رساني در اين خصوص و تعهدات تأمين اجتماعي ضعيف بوده و بايد مديران روي طرح‌هاي اشتغال زا بيشتر تمرکز کنند .

زيني‌وند ادامه داد: بايد سهميه هر دستگاه در اين طرح مشخص و به دستگاه‌ها اعلام شود و در هر جلسه کارگروه اشتغال، گزارش عملکردهاي اين بخش ارائه و بررسي شود .

معاون استاندار در پايان نيز تشکيل کميته‌اي به عنوان زيرمجموعه کارگروه اشتغال و اتاق فکر هدايت اشتغال را خواستار شد و گفت: اين کميته بايد بر تفکيک وظايف دستگاه‌ها و فرمانداري‌ها و وضعيت تسهيلات ورودي اشتغال به استان، نظارت داشته باشد و اين وام‌ها را با شغل‌هاي مورد نظر تطبيق دهد .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: