• چهارشنبه ۴ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-11101-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

مدیر عامل آبفار یزد خبر داد؛

خشكي كامل 110 مورد از منابع آبي روستاهاي استان/آبرساني سيار به 330 روستاي يزد

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستايي استان یزد با اشاره به مشكل كم آبي روستاهاي استان، اعلام كرد:   در حال حاضر 330 روستای استان از طریق 525 تانکر ثابت و 16 تانکر سیار آبرسانی می‌شوند.

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، «محمد فاتحی» در نشست با فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار كرد: در حال حاضر 590 روستا تحت پوشش شرکت آبفار يزد قرار دارند که آبرسانی به این روستاها توسط 292 حلقه چاه، 22 دهنه چشمه، 44 رشته قنات و 11 مورد تاسیسات همجوار است .

وی با بيان اين كه روستاهای استان با مشکل کم آبی مواجه هستند، خاطرنشان کرد: تاکنون 110 مورد از منابع آبی خشک و از مدار خارج شده است و 180 مورد با کاهش آبدهی شدید مواجه شده است به طوري كه در مجموع 330 روستای استان از طریق 525 تانکر ثابت و 16 تانکر سیار آبرسانی می‌شود.

این مسئول در ادامه به جایگاه خوب بسیج وسپاه در بین مردم اشاره کرد و افزود:هدف از برگزاری این نشست استفاده از ظرفیت بسیج جهت حفظ و حراست از تاسیسات و هچنین فرهنگ‌سازی مدیریت مصرف آب است .

سرهنگ «رضا پورشمسی» جانشین سپاه الغدیر استان یزد نيز در اين نشست اظهار كرد: با کمک و همکاری در بخش‌های مختلف تلاش می‌کنیم در کنار شرکت آبفار بوده و تدابیری جهت حفاظت از تاسیسات و انجام فعالیت‌های فرهنگی در این زمینه را داشته باشیم .

گفتني است؛ در پایان جلسه مقرر شد تفاهم‌نامه‌ای در این خصوص بین دو طرف منعقد شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: