• چهارشنبه ۴ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 977-10102-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

سفير اسپانيا مطرح كرد:

زمينه‌سازي مشترک با هدف توسعه مبادلات اقتصادي يزد و اسپانيا

  سفير اسپانيا در سفر خود به استان يزد با اشاره به سابقه فعاليت‌هاي مشترك دو كشور مطرح كرد: زمينه‌سازي و تعامل با هدف توسعه مبادلات اقتصادي يزد و اسپانيا در حال انجام است .

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، «ادواردو لوپز بوسکتس» در نشستي كه به همين منظور با «علي زيني وند» معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار يزد داشت، گفت: يزد بر مبناي ظرفيت‌هايي كه در حوزه‌هاي مختلف دارد به عنوان يكي از شهرهاي مهم ايران در توسعه همكاري‌ها از سوي اسپانيا محسوب مي‌شود .

وي افزود: با حضور در يزد فرصت بازديد از مناطق گردشگري و بافت تاريخي شاخص اين شهر فراهم و زيبايي‌هاي قابل توجه و ارزشمندي در این منطقه وجود دارد .

بوسكتس اظهار كرد: از قابليت‌هاي صنعتي به ويژه واحدهاي توليد سراميك و فولاد در يزد نيز بازديد‌هاي انجام و مذاكراتي با توليدكنندگان و تجار يزدي در اين سفر صورت پذيرفته است .

وي افزود: با بررسي هدفمند و رايزني هاي متقابل زمينه هاي همكاري يزد و اسپانيا به نتايج موثري مي رسد و نه تنها در صنعت سراميك و ماشين آلات بلكه در موضوع حفاظت از اماكن تاريخي نيز مي توان به مذاكره پرداخت .

سفير اسپانيا در ايران بيان كرد: يكي از مسئوليت‌هاي ما در سفارت اسپانيا بهبود روابط تجاري است تا براي توسعه سرمايه گذاري زمينه‌سازي و توافق لازم صورت پذيرد .

«علي زيني وند» معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار يزد نيز گفت: اتحاديه صادركنندگان و اتاق بازرگاني يزد با بخش دولتي هماهنگ و به نمایندگي از استان مذاكرات خود را با سفارت تا رسيدن به تصميم هاي مناسب پيش خواهند برد .

وي افزود: اكثريت بخش هاي توليدي از جمله فولاد، معادن، بازرگاني ،صادرات و گردشگري با  تشكل هاي تخصصي و فعال توانمند آماده مذاکره و همكاري با بخش های مختلف و مورد توجه از سوي كشور اسپانيا هستند .

معاون استاندار در پايان خاطرنشان كرد: استقبال و تسهيلات جذاب و مناسب مبتني بر ظرفيت هاي قانوني در يزد براي اسپانيا و ساير كشورهاي آماده همكاري وجود دارد و مي توان با تقويت روابط رسيدن به تفاهم نامه هاي عملياتي را پيگيري كرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: