• چهارشنبه ۴ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 977-8102-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

تفاوت سخنرانی ترامپ و روحانی از نگاه نایب رئیس فراکسیون امید مجلس

نماینده مردم اردکان گفت: سخنرانی ترامپ و روحانی، تمایز و تفاوت دو دیدگاه منبعث از تمدن نوپای سرمایه‌داری آمریکا و تمدن دیرپا و فرهنگ غنی ایرانی را به خوبی نمایاند .

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، «محمدرضا تابش» در خصوص سخنرانی روسای جمهور ایران و آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل، گفت:  ترامپ نشان داد که موضع‌گیری‌ها وسخنانش بر هیچ پایه ای استوار نیست و متغیر و گاها متضاد است .

وی ادامه داد: ترامپ با گستاخی و تهدید، نهادهای بین المللی را به چالش کشید. بر رقبای تجاری آمریکا تاخت و بی محابا قانون‌گریزی و مجازات قانون گرایان را تجویز کرد و تهدیدها و ادعاهای بی پایه و اساس بر علیه کشورمان را تکرار كرد.

نایب رئیس فراکسیون امید مجلس تصریح کرد: درحالی که رییس جمهور کشورمان با منطقی استوار و کلامی موزون، سیاست های آمریکا در مواجهه با ایران را به چالش کشید و به ادعاهای بی پایه ترامپ پاسخ گفت و تشریح کرد که ایران برخلاف آمریکا ،کشوری پایبند به اصول و قواعد بین المللی است .

تابش اضافه کرد: دکتر روحانی، تروریسم را محکوم و ایران را در خط عملی و مقدم مبارزه با این پدیده شوم قلمداد کرد. منطق ایرانیان در تعامل و مذاکره و گفتگو را قوی ذکر کرد اما با اشاره به بدعهدی و پیمان شکنی و تلاش براندازانه آمریکا، این رژیم را غیرقابل اعتماد دانست .

نماینده مردم اردکان در پایان گفت: در یک کلام، رییس جمهور با ادب و متانت و قاطعیت پاسخ گستاخی‌ها و هتاکی‌های ترامپ را داد و در عین حال مواضع شفاف و منصفانه و منطبق بر قوانین و قواعد بین المللی و تعالیم اسلامی و ملی را در مواجهه با مسائل جهانی به زیبایی تبیین کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: