• چهارشنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-64101-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

معاون فرماندار خواستار شد؛

توسعه صادرات زيلوي ميبد با ايجاد تيمي متخصص

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي فرماندار ميبد اظهار كرد: بايد با انتخاب تيم متخصص، زمينه صادرات بيشتر زيلو به كشورهاي ديگر فراهم شود.

به گزارش ایسنا- منطقه یزد، «عليرضا ابوالحسني» در جريان بازديد از شرکت تعاونی زيلوبافان اظهار كرد: شرکت تعاونی زيلوبافان یکی از تعاونی‌های موفق شهرستان است كه نقش بسزايي در احياء دوباره زيلوبافي در ميبد داشته و امیدواریم با تلاش تیم مدیریت آن و جذب نيروهاي جوان و متخصص، شاهد توسعه و موفقیت روز افزون این تعاونی در شناساندن اين هنر اصيل به ساير نقاط كشور باشيم و زمينه صادرات اين محصول نيز به كشورهاي ديگر فراهم شود.

وي با اشاره به اين كه با استفاده از نيروهاي متخصص و خوش ذوق، امكان رونق بيش از پيش اين هنر صنعت و تبديل آن به عنوان نماد توليدات ميبد وجود دارد، افزود: بايد تيم قوي و منسجمي جهت طراحي، بازاريابي، تنوع محصول، بسته‌بندي مناسب و تغيير كاربري زيلو تشكيل شود تا زمينه صادرات بيشتر اين هنر دستباف ميبد به كشورهاي ديگر نيز فراهم آيد .

ابوالحسني به پاس قدرداني از تلاش‌هاي اين شركت تعاوني، با اهداء لوح تقدير و تنديس تعاوني برتر دوازدهمين جشنواره تعاوني‌هاي برتر استان از تلاش‌هاي مديريت شركت تعاوني زيلوبافان ميبد تقدير كرد .

«عبدالکریم غني‌پور» مدیر عامل شرکت تعاونی زيلوبافان میبد ننيز در بازدید از این تعاونی ضمن ارائه گزارشی از عملکرد و نحوه فعالیت این شرکت تعاونی گفت: شرکت تعاونی زيلوبافان ميبد از آبان سال 1351 تأسیس و تاكنون ضمن احياء هنر زيلوبافي به عنوان يكي از صنايع دستي ارزشمند ميبد، تاثير چشمگيري در رونق اين هنر صنعت داشته است .

وي با اشاره به بافت زيلوي پشمي مناسب مناطق سردسير و زيلوي بدون نقش جهت طراحي و چاپ روي اين زيرانداز، گفت: طي چند سال گذشته سفارشات مختلفي جهت تغيير كاربري زيلو داشته‌ايم كه نشان از توجه روز افزون مردم به اين زيرانداز دستباف ميبد دارد .

ابوالحسني معاون فرماندار در ادامه نيز با حضور در شرکت تعاونی توليد خوراك دام و طيور ضياء دانه میبد، ضمن بازدید از این شرکت تعاونی، از نزدیک با نحوه فعالیت این شرکت و تولیدات آن آشنا شد .

گفتني است: در شهرستان میبد بیش از 320 شرکت تعاونی وجود دارد که در بخش‌های صنعت، خدمات و کشاورزی و غيره مشغول فعالیت هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: