• چهارشنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 976-36102-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

دادستان يزد تاکید کرد:
لزوم حمایت همگاني از سازمان صمت در طرح نظارتی و کنترلی بازار

دادستان عمومی و انقلاب یزد گفت: به منظور مبارزه با احتکار و گران‌فروشی باید همه سازمان‌ها به ویژه دستگاه قضایی و انتظامی از سیاست های نظارتی و کنترلی سازمان صمت حمایت کنند .

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، «علی اکبر شمس» در نشست کمیته قضایی انتظامی استان یزد افزود: نیروی انتظامی با اقتدار پشتیبان سازمان  صنعت، معدن و تجارت در محل های بازرسی حضور داشته باشند تا بازرسین فعالیت‌های خود را به بهترین نحو انجام دهند و دستگاه قضایی کنار این سازمان و دیگر افراد و مسئولین خواهد بود تا رسالت کنترل بازار به بهترین نحو انجام شود .

وی در بخشی دیگر از سخنان خود، برخورد با توزیع کنندگان مواد مخدر را ضروری دانست و اظهار كرد: لازم است در مستندسازی پرونده‌ها اهتمام جدی كرد و کلیه مستندات به صورت کامل در مسیر پرونده آماده‌سازی و ضمیمه پرونده گردد تا آراء مؤثر و بازدارنده صادر شود .

این مقام قضایی بر تشکیل بانک اطلاعاتی پرونده‌های مواد مخدر تاکید کرد و گفت: در روند تکمیل پرونده‌های مواد مخدر و مراحل رسیدگی، وجود بانک اطلاعاتی کامل بسیار راهگشاست .

شمس آموزش ضابطان و نظارت و بازدید از بازداشتگاه ها و کلانتری‌ها را ضروری دانست و اظهار كرد: بازدید از حوزه های انتظامی و بازداشگاه ها و همچنین آموزش ضابطان در سلسه مراتب تشکیل پرونده و شناسایی حل مشکلات آنها و رفع نواقص و تجهیز آن در دستور کار باشد .

این مقام قضایی در خصوص حضور افاغنه غیرمجاز در استان نیز گفت: برخورد با افاغنه غیرمجاز باید به قوت خود برقرار باشد و بازداشتگاه‌ها در جداسازی افراد بومی و غیر‌بومی و تهیه مکان مناسب برای افراد غیربومی اقدام كنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: