• چهارشنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-58101-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

معاون استاندار يزد خبر داد؛

‌تسویه بدهی طلبکاران دولت از طریق تهاتر

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد گفت: ‌همه کسانیکه تا پایان سال ۹۵ مطالباتی از دستگاه‌های دولتی دارند که به تأیید ذیحساب و مدیر مالی آن دستگاه رسیده است، می توانند برای تسویه حساب بدهی خود نسبت به تهاتر اقدام کنند .

به گزارش ایسنا-منطقه یزد،«‌محسن صادقیان» در مورد نحوه تسویه بدهی اشخاص به بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی، اظهار کرد:‌ در راستای تسویه بدهی ها و مطالبات اشخاص حقیقی و حقوقی با استفاده از ظرفیت بند واو تبصره ۵ قانون بودجه سال ۱۳۹۷ ، اشخاص متقاضی مشمول اسناد (اوراق) تسویه نوع دوم که از دولت، وزارتخانه ها، موسسات و شرکتهای دولتی بابت اجرای طرح های تملک دارایی های سرمایه ای از محل بودجه عمومی دولت و از موسسات و نهادهای عمومی غیر دولتی بابت اجرای طرح های تملک دارایی های سرمایه ای از محل بودجه عمومی دولت طلبکار و به بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی بدهکار هستند، می‌توانند برای بدهی‌ها و مطالبات خود از طریق صدور اسناد (اوراق) تسویه خزانه نوع دوم تسویه نمایند .

وی افزود: بدهی دستگاه‌های بدهکار به اشخاص متقاضی باید در چارچوب قوانین و مقررات مربوطه تا پایان سال ۱۳۹۵ ایجاد ‌شده و به تایید ذیحساب یا مدیر مالی دستگ‌ها رسیده باشد .

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد، گفت: موضوع طلب اشخاص متقاضی از دولت شامل تحویل کالا، انجام خدمت پیمانکاری، انجام خدمت مشاوره، انجام خدمت کارکنان دولت و احکام صادره از مراجع ذیصلاح و سایر موارد است.

صادقیان در پایان سخنان خود،‌خاطرنشان کرد: مطالبات بانک‌ها از ‌دولت از طریق تسویه بدهی آنها به سایر بانکها از طریق اسناد خزانه نوع دوم قابل تسویه است و تسویه بدهی ها و مطالبات اشخاص حقوقی که بیش از ۵۰ درصد سهام و یا مالکیت آنها به صورت مستقیم متعلق به اشخاص متقاضی باشد از طریق اسناد تسویه خزانه نوع دوم مجاز می‌باشد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: