• چهارشنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۳۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-57101-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

علیخانی:
كمبود لاستیک در بازار یکی از چالش‌های جدی یزد است

مديركل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان يزد با اشاره به اين‌كه برخي از نحوه توزيع لاستيک در استان گلايه دارند، گفت: موضوع نحوه توزيع نيست بلكه كمبود آن در بازار است .

به گزارش ایسنا-منطقه یزد،« علي عليخاني» در جلسه بررسي مشكلات شركت‌هاي مسافربري در زمينه لاستيك در فرمانداري مهريز كه با حضور صباغيان، نماينده مهريز در مجلس شوراس اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: لاستيك مورد نياز كشور پنج ميليون حلقه است در صورتي كه توليد داخلي 1.5 ميليون حلقه است و بقيه آن به صورت قاچاق وارد مي شود و همه مسئولان صنعت و معدن در جريان اين موضوع قرار دارند .

وي افزود: با اتفاقات اخيري كه در كشور رخ داده، ميزان توزيع لاستيك در كل كشور به 70 تا 80 هزار حلقه رسيده كه به هيچ وجه با ميزان مصرف، قابل مقايسه نيست .

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یزد،‌گفت: در حالي كه لاستيک اصلا به استان نرسيده، در مورد توزيع آن گلايه هايي وجود دارد و واقعيت اين است كه موضوع نحوه توزيع نيست بلكه كمبود آن در بازار است .

علیخانی با اشاره به طراحي يك سامانه از سوي اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان يزد براي كنترل نحوه توزيع، تصریح کرد: با توجه به كيفيت خوب اين سامانه، سازمان راهداري تصويب كرد كه استفاده از آن به تمام كشور ابلاغ شود، اما مشكل اصلي ما اين است كه لاستيك در سيستم وجود ندارد و اگر هم وجود دارد، سايز مورد نياز رانندگان نيست .

وی خاطرنشان كرد: سه استان از جمله يزد، درخواست داشتند كه سرمايه گذاري كنند و با همكاري سيستم دولتي، لاستيك وارد كنند تا به نوعي هم تحريم‌ها را دور بزنيم و هم مشكلات مردم را حل كنيم .

این مقام مسئول تصريح كرد: بررسي هاي لازم در اين زمينه انجام و مقدمات كار فراهم شده و منتظر صدور مجوز هستيم .

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یزد ادامه داد: بحث ديگر در حوزه لاستيك اين است كه اگر لاستيك‌هاي كشف شده از انبارهاي احتكار با قيمت مصوب وارد چرخه توزيع شود، بخشي از اين مشكلات حل خواهد شد .

عليخاني يادآور شد: با توجه به اينكه تا مدتي ديگر ما وارد طرح راهداري زمستانی می شویم، خود ناوگان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشورنيز، با مشكل لاستيك مواجه است كه اميدواريم مسئولان امر براي اين موضوع چاره انديشي كنند .

وي در بخش ديگري از سخنان خود اظهار داشت: در حوزه حمل و نقل 28 جلسه در سطوح مختلف برگزار شده و از كارشناسان، صنف رانندگان و شركت‌هاي حمل و نقل، صاحب‌نظران دانشگاهي و ... دعوت شده تا مشكلات اين بخش با همفكري حل شود .

عليخاني در مورد بحث بيمه رانندگان و همسران آنها نيز بيان كرد: اين موضوع تقريبا حل و از 15 مرداد عملياتي شده و 900 راننده زير پوشش قرار گرفته اند که اگر راننده اي زير پوشش قرار نگرفته، حضوري يا از طريق سامانه اعلام كند تا پيگيري لازم انجام شود .

مديركل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان يزد در پایان خاطرنشان كرد: همه تلاش ما اين است كه در حد توان خود به صورت شبانه روزي در خدمت حوزه حمل و نقل باشيم و آماده هرگونه همكاري در بحث توزيع، ارائه اطلاعات به رانندگان هستيم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: