• شنبه ۱۷ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-44101-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

برنامه‌ی آب منطقه‎ای یزد برای مدیریت 100 درصدی مصرف آب

معاون حفاظت و بهره برداری  شرکت آب منطقه ای یزد ا ز اجرای طرح  100 درصدی صرفه جو ی ی در مصرف آب  در بخش های کشاورزی ، صنعت ، شرب و بهداشت خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه یزد، « سید محمد طباطبا ی ی » در هفتمین جلسه شورای حفاظت از منابع  آب زیرزمینی شهرستان بافق در مورد اجرای طرح  100 درصدی صرفه جو ی ی در مصرف آب در بخش های کشاورزی، صنعت، شرب و بهداشت ، گفت: طبق مطالعات و بررسی های انجام شده  30 درصد در بخش صنعت باید صرفه جو ی ی انجام شود که با بازچرخانی آب امکان پذیر است و صنایع کشور می توانند آب را با باز چرخانی مدیریت کنند.

وی افزود: ه مچنین  در بخش شرب  باید 20 درصد در مصرف آب صرفه جو یی شود که براساس مطالعات انجام شده با تجهیز منازل مسکونی به لوازم کاهنده مصرف می توان به این میزان دست یافت  و  50 درصد از آب مصرفی در بخش کشاورزی استان نیز باید کاهش یابد که خوشبختانه جهادکشاورزی استان هم برای همکاری آماده است تا بتوانیم این 50 درصد را مدیریت کنیم .

طباطبا ی ی افزود:  از مجموع  این صرفه جو ی ی در بخش های کشاورزی، صنعت و شرب و بهداشت می توان به یک مدیریت 100 درصدی مصرف آب دست یافت .

معاون حفاظت  و بهره برداری شرکت آب منطقه ای یزد همچنین تاکید کرد: با جدیت پیگیر هستیم تا با هماهنگی و برنامه ریزی های صورت گرفته  تا پایان سال جاری ، تحویل حجمی آب چاه های کشاورزی با نصب کنتورهای هوشمند اجرا ی ی شود .

وی در مورد استفاده از کنتورهای فهام جهت کنترل و تحویل حجمی آب ب ه صورت موقت نیز اظهار کرد: برای اجرای طرح خاموشی از ظرفیت کنتورهای فهام برای قطع برق چاه های دارای اضافه برداشت و  کنترل ساعت کارکرد استفاده می ‌شود.

طباطبا ی ی در پایان نیز خواست ار همکاری بیشتر مردم و مسئولان در اجرای طرح‌ های احیاء و تعادل بخشی شد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: