• سه شنبه ۶ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۴
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 976-4106-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

دبیر کارگروه سند توسعه ورزش استان:

قهرمانی، بدنی و اقتصاد ورزش سه محور تدوین سند ورزش یزد است

دبیر کارگروه سند توسعه ورزش استان با بیان این‌که 1600 نفر ساعت جلسه تخصصی برای تدوین سند توسعه ورزش یزد، برگزار شده است،‌گفت: سند توسعه ورزش استان یزد سه هدف در حوزه قهرمانی، بدنی و اقتصاد ورزش را دنبال می‌کند.

به گزارش ایسنا-منطقه یزد،«محمدحسن پیمانفر» با اشاره به فعالیت‌های دو ساله اداره کل ورزش و جوانان استان در راستای تدوین سند توسعه ورزش،‌اظهار کرد: در طراحی این سند سعی داشتیم که تمام نظرات را از همه حوزه‌ها دریافت و شروع کار با مشورت با 17 حوزه مختلف انجام گرفت .

وی با بیان این‌که در طول این دو سال برای طراحی این سند 1600 نفر ساعت جلسات تخصصی برگزار کردیم گفت: در این جلسات دیدگاه دریافت شد و درخت توسعه‌ای را برای ورزش استان یزد دنبال می‌کنیم که بتوانیم به سه هدف عمده دست یابیم .

دبیر کارگروه سند توسعه ورزش استان یزد به سه هدف از سند توسعه ورزش استان یزد اشاره کرد و افزود: در حوزه قهرمانی، بدنی و حوزه اقتصاد ورزش برای فعالان این عرصه را در این سند دنبال می‌کنیم که اگر بخواهیم به آن برسیم به سه رویکرد زیربنایی، پرورش و آموزش و بحث سوم ترویج نیاز است که راهبردها نیز بر اساس این رویکرد در حال تدوین است .

پیمان فر با تاکید بر این‌که این سند جامع برای ورزش استان یزد ضروری است تصریح کرد: همکاری گروه‌های پشتیبانی از قبیل اساتید دانشگاه، هیات‌های ورزشی و پیشکسوتان در مراحل مختلف تدوین سند ضروری است .

وی ادامه داد: در طراحی این سند به این شکل عمل نشده که برنامه‌ها توسط خود ما و بدون مشورت با دیگران انجام گیرد بلکه در ابتدا بر این مسئله تاکید داشتیم که اگر سندی طراحی می‌شود باید مورد قبول همه دستگاه‌ها و قشرهای مختلف در استان باشد و همه آنها پس از تدوین سند بتوانند به بهترین شکل ممکن از آن استفاده کنند که به همین دلیل تصمیم به برگزاری جلسات متعدد تخصصی با دستگاه‌ها و ارگان‌های مختلف در طول این دو سال گرفتیم .

دبیر کارگروه سند توسعه ورزش استان در پایان اظهار امیدواری کرد که با طراحی سند توسعه ورزش استان یزد بتوانیم در جهت افزایش سلامت مردم و همچنین جذب مردم به سمت و سوی ورزش گامی مؤثر برداریم و در این مسیر نیز به یاری و همراهی دستگاه‌ها و بخش‌های مختلف در استان نیازمند هستیم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: