• سه شنبه ۶ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۰
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 976-2106-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

شریعتی خبر داد؛
تدوین سند توسعه ورزش در استان یزد

مدیر کل ورزش و جوانان استان یزد با بیان این که وظیفه هر دستگاه در حوزه ورزش باید در صورت مجزا مشخص شود، گفت: سند ورزش استان یزد به منظور مشخص کردن وظایف هر دستگاه به صورت مجزا در زمینه برنامه ریزی فعالیت‌های ورزشی تدوین می‌شود.

به گزارش ایسنا-منطقه یزد،«مسعود شریعتی» با بیان این‌که طبق اطلاعات بدست آمده دستگاه‌های مختلف استان در حوزه ورزش دچار پراکندگی و عدم انسجام برنامه‌ای هستند،‌اظهار کرد: عدم وجود سند بالادستی برای ورزش یکی از مهمترین عوامل بروز مشکلات متعدد در این حوزه است و دستگاه‌ها در این زمینه که چه وظایفی دارند بلاتکلیف هستند.

وی افزود: با توجه به این‌که در دستگاه‌های مختلف سندهای متعدد نوشته می‌شد و کاربردی هم نداشت، از همان ابتدا تصمیم جدی گرفته شد که سندی را تدوین و ارائه کنیم که مثمر ثمر باشد و دستورات اجرایی برای هر ارگان و قشری را در برگیرد .

مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد با بیان این‌که در جهت همه گیر شدن این سند جلسات متعددی با دستگاه‌ها و ارگان‌های مختلف در سطح استان برگزار شد تصریح کرد: جلسات متعدد با ورزشکاران، مربیان، شهرداری‌ها، شوراها، حوزه علمیه و دستگاه‌های مختلف اجرایی و فرهنگی برگزار شد تا با در نظر گرفتن نظرات آنها بتوانیم یک سند جامع و کامل را برای ورزش استان طراحی کنیم .

شریعتی با اشاره به این‌که در ورزش همگانی استان یزد در سال 95 در جذب مردم به برنامه‌های مختلف ورزشی با آذربایجان غربی به صورت مشترک رتبه اول را به خود اختصاص داد گفت: این که بخواهیم این امر تداوم داشته باشد نیاز به یک سند جامع دارد که خانواده‌ها و ارگان‌ها اطلاعات کاملی در مورد نحوه‌ی ورزش و چگونگی برنامه ریزی ورزشی و غیره داشته باشند .

این مقام مسئول در پایان به اهمیت توجه به ورزش در بین خانواده‌ها اشاره کرد و گفت: در برگزاری برنامه‌های ورزش همگانی در استان یزد شاهد حضور چشمگیر خانواده‌ها هستیم که نوید بخش آینده‌ای خوب در این زمینه در استان یزد است و ما نیز سعی داریم با برگزاری این مراسمات ورزشی بتوانیم شور و نشاط را در جامعه افزایش دهیم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: