• یکشنبه ۱۴ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-93100-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

عضو هیات رییسه شورای شهر یزد خبر داد؛

اجراي طرح توانمند‌سازی بهینه سلامت در محلات يزد

عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به اجرای طرح توانمند‌سازی بهینه سلامت در محلات شهر يزد تا پایان مردادماه سال جاری، اظهار كرد: يزد به دليل برخورداری از پتانسیل‌ محله‌محوری می‌تواند به روند پایش محلات سرعت بخشد.

«الهه جورابی» در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا- منطقه یزد، برگزاری اين طرح موسوم به «طرح تبسم» با هدف رفع نیازهای شهروندان یزدي در محلات مختلف، اظهار کرد: این طرح برای اولین بار به صورت پایلوت در منطقه اسکان اجرا شده و براي رفع مشکلات درون محله‌ای در مناطق مرکزي شهر نیز در دستور كار است.

وی با بیان این که تشکلات مردمی مهمترین محور پایش مشکلات درون محله‌ای است، بیان کرد: یزد با برخورداری از پتانسیل محله‌محوری می‌تواند روند پایش محلات را تسریع داده و به طور دقیق‌تری انجام دهد.

این مسئول با اشاره به این که طرح مذکور تا پایان مردادماه به مرحله اجرایی در خواهد آمد، گفت: محلات اکبرآباد، حاشیه رحمت‌آباد، نجف‌آباد، خیابان شهید رجایی، مریم‌آباد و حسن‌آباد مشمول طرح توانمند‌سازی بهینه سلامت محله خواهند شد .

وی در مورد عمده اهداف این طرح بیان کرد: با اجرای این طرح که از سوي شهرداری و ارگان‌های ذیربط اجرا می‌شود، جمعیت ساکنان به طور مجزا شامل مردم بومی و اتباع بیگانه، افراد جویای کار، افراد آسیب‌پذیر و بی‌سرپرست و پتانسیل‌های محله مشخص خواهند شد .

جورابی ادامه داد: متاسفانه در مراکز شهر علاوه بر وجود گردشگران و مسافران با مطرح بودن پتانسیل گردشگری سلامت در يزد، مهمان‌خانه‌های زیادی نيز بدون مجوز مشغول فعالیت هستند که با اجرای این طرح ساماندهي خواهند شد .

این مسئول سرشاخه‌های این طرح را برعهده رابط‌های مراکز بهداشت دانست و تصريح كرد: اين طرح با نظارت سر‌هیئت ها و معتمدان محلي جهت نیازسنجی و بررسی مشکلات هر محله انجام مي‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: