• شنبه ۱۳ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 975-11102-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

معاون استاندار یزد:
اقتصاد مقاومتی اساس فعالیت‎های جهاددانشگاهی است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد فعالیت‏‏‌های جهاددانشگاهی را در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی خواند و تاکید کرد: جهاددانشگاهی متفاوت از دیگر بنگاه‏‌های اقتصادی، با چشم ‎‎ پوشی از منافع سازمانی خود، در راستای رشد و توسعه پایدار اقتصادی کشور گام برمی‏‏‌دارد.

«محمدعلی طالبی» در گفت وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه یزد، در آستانه 16 مردادماه سالروز تشکیل جهاددانشگاهی، این مجموعه را نهادی برآمده از بطن انقلاب اسلامی خواند و اظهار کرد: فضای فعالیت‏‌های دانشجویی در دوران پیروزی انقلاب اسلامی با پرچم جهاددانشگاهی پررنگ شد و دانشجویان در زمینه های سیاسی، فرهنگی و اقتصادی دراین عرصه نقش ‎‎ آفرینی کردند.

وی به فعالیت‏‌های دانشجویی جهاددانشگاهی در بعد علمی و پژوهشی نیز اشاره کرد و گفت: حرکت‏‌های علمی این نهاد در قالب فعالیت‏‌های دانشجویی دنبال می ‎‎ شود و حتی از همان ابتدا در توسعه بنیان علمی انقلاب نوپای کشورمان موثر واقع شد.

وی اهمیت فعالیت‏‌های پژوهشی جهاددانشگاهی در بررسی مشکلات استانی را یادآور شد و تصریح کرد: خوشبختانه این نهاد به یکی از قابل اعتمادترین بخش‏‌های علمی کشور تبدیل شده و با ایجاد بستری علمی و پژوهشی منجر به نقش آفرینی دانشجویان در فعالیت‏‌های بزرگ علمی و کاربردی شده است.

طالبی با اشاره به دستاوردهای بزرگ پژوهشگاه رویان به عنوان یکی از بزرگ ترین مراکز علمی وابسته به جهاددانشگاهی در حوزه ‎‎ های مختلفی مانند سلول‏‏‌های بنیادی، بیان کرد: گستردگی ابعاد علمی جهاددانشگاهی در قالب ایجاد موسسات مختلف علمی و پژوهشی، خدمات بسیار زیادی را در زمینه‏‌های مختلف علمی و متناسب با شرایط اقتصادی کشور عرضه کرده است.

وی تاکید کرد: هرگاه سخن از اقتصاد مقاومتی به میان می‏‌آید، جهاددانشگاهی در شرایط کنونی کشور و متفاوت‏ از دیگر بنگاه‏‌های اقتصادی ورود می ‎‎ کند و با چشم پوشی از منافع سازمانی خود و با محوریت قرار دادن ابعاد علمی و سیاسی کشور، در راستای رشد و توسعه پایدار اقتصادی گام برمی‏‏‌دارد.

این مسئول با تاکید بر این که جهاددانشگاهی باید همچون اوایل انقلاب زمینه‏‌ساز مشارکت دانشجویان در تمامی فعالیت ‎‎ های علمی، پژوهشی و سیاسی باشد، گفت: هر چند جهاددانشگاهی هنوز درگیر منفعت ‎‎ طلبی نشده و به عنوان یک سازمان مستقل در مسیر توسعه کشور و انقلاب گام برمی‏‌دارد، اما فاصله گرفتن این نهاد از هدف اصلی تشکیل آن، خطری است که همیشه در کمین این سازمان است و آن را تهدید می‏‌کند.

وی با اشاره به لازمه تلاش بیشتر جهاددانشگاهی برای حفظ جایگاه خود به عنوان یک نهاد انقلابی و دانشجویی، خاطرنشان کرد: عملکرد جهاددانشگاهی باید به گونه‏ای باشد که دانشجویان در هر دانشگاه و در هر مقطع علمی با تکیه بر وجود این نهاد، احساس امنیت و آرامشی همچون خانه‌ی خود داشته باشند.

طالبی در پایان اضافه کرد: جهاددانشگاهی با افزایش تنوع موضوعات علمی و افزایش مشارکت دانشجویان در حوزه‏‏‌های مختلف و پیگیری فعالیت‏‌های آن‏ها منجر به افزایش ایده‏‌پردازی و مشارکت این قشر در سرنوشت جامعه شده و در شرایط کنونی تداوم این مسیر در جامعه ضروری است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: