• چهارشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-37105-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

آغاز بكار يك انجمن مردم نهاد با حمايت ميراث فرهنگي در ابركوه

انجمن مردم نهاد «سرو، نگین بی‌همتای کویر» با هدف حفظ میراث فرهنگی و صنایع‌دستی در شهرستان ابرکوه آغاز به کار کرد.

«رقيه مجرد» مدیر عامل اين انجمن در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا - منطقه یزد، اظهار کرد: انجمن مردم نهاد «سرو، نگین بی‌همتای کویر» با حمایت میراث فرهنگی فعالیت رسمی خود را از خردادماه 97 آغاز کرده است.

وي توسعه و گسترش پژوهش در زمینه میراث فرهنگی، آثار تاریخی و صنایع‌دستی در راستای حفظ و احیاء و جلب حمایت معنوی مردم، همچنین تشریک‌ مساعی همه‌جانبه آن‌ها در زمینه حفظ و معرفی میراث فرهنگی و صنایع‌دستی شهرستان را از جمله اهداف اين انجمن خواند.

مجرد با بیان این که این انجمن در اداره ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیرتجاری به ثبت رسیده و دارای پروانه فعالیت از فرمانداری شهرستان است، افزود: انجمن فوق ضمن آشنایی با قوانین و مقررات ناظر به پژوهش حفظ و احیاء، به معرفی و آموزش میراث فرهنگی و فراهم کردن زمینه‌های لازم برای انتقال آن به عموم می‌پردازد.

وی ادامه داد: بحث و بررسی و ارائه مشاوره فرهنگی و اجتماعی به‌ منظور اجرای مطلوب برنامه‌های حفظ و احیاء، سعی در شناسایی و شناساندن وجوه ناشناخته میراث فرهنگی و آثار تاریخی، تشویق مردم به رعایت احترام میراث فرهنگی و آثار تاریخی و نگهداری از آن، در دستور کار این انجمن مردم نهاد قرار دارد.

مدیر عامل اين انجمن مردم نهاددر ابرکوه یادآور شد: این انجمن در نظر دارد با مشورت راه‌های عملی برای جلوگیری از هرگونه اقدام غیرقانونی در زمینه حفاری‌های غیرمجاز، تخریب آثار تاریخی را شناسایی کرده و به سازمان میراث فرهنگی پیشنهاد دهد.

مجرد از دیگر برنامه‌های انجمن را همکاری با نهادها و ارگان‌های محلی و جلب مساعدت همه‌جانبه آن‌ها برای دستیابی به اهداف تعیین شده، سعی در احیاء صنایع‌دستی که رو به فراموشی بوده و آموزش آن به نسل جدید، سعی در شناسایی بومگردی ها و فعالیت‌های این اقامتگاه‌ها و معرفی به عموم مردم، عنوان کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: