• شنبه ۱۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-54101-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

ريیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی يزد:

تهدیدهای امروز دشمن باید به یک فرصت تبدیل شود

ريیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان يزد درجمع مسئولان  ادارات و نهادهای دولتی شهرستان ميبد، تهدیدهای دشمن را یک فرصت برای توسعه کشور خواند .

به گزارش ایسنا - منطقه یزد، «سید مجتبی حسینی‌پور» تغییر نگرش، تغییر رویکرد و تغییر نگاه‌ها را با توجه به شرایط کنونی کشور مهم دانست و گفت: امروز با مشکلات پیش آمده در کشور همه مسئولان باید با مدیریت صحیح و نگاه هوشمندانه تهدیدهای دشمن را به یک فرصت تبدیل کنند تا یک کشور خود ساخته و آنچه که انتظار و امید می‌رفت به دست بیاوریم .

وي نگاه اصلی همه مسئولان را توسعه هم جانبه و پایدار استان نام برد و افزود: هدف اصلی، توسعه پایدار و همه جانبه استان است که در راس آن توسعه کشور مدنظر است و آنچه که انتظار مردم است باید محقق شود و در توسعه یک کشور باید مردم آن کشور در رفاه عمومی و از عدالت عمومی برخوردار باشند تا به آنچه بخواهیم دست پیدا کنیم .

حسینی‌پور در تخصیص بودجه امسال مباحث عدالت اجتماعی را ذکر و بيان کرد: مباحث اجتماعی در بودجه امسال در بحث آموزش، ورزش، سلامت و آب، پررنگ جلوه داده شده است و آنچه که از مسئولان خواستار هستيم،  حمایت، همفکری و همکاری در این مباحث است که جدی گرفته شود .

وي گفت: حمایت از تولید و اشتغال یکی دیگر از مباحث مهم و اصلی کمیته برنامه‌ریزی استان و شهرستان است و تمام انرژی و وقت، باید صرف این مقوله شود و با ایجاد شغل‌های پایدار از خیل بیکاران کاسته و با توجه به شرایط کنونی کشور  دیگر فرصتی برای خطا نیست دیگر نباید شغل‌هایی ایجاد شود که به محیط زیست لطمه وارد کند و هوا را آلوده کند .

ريیس سازمان برنامه و بودجه استان بخشی از کمبود آب استان را مربوط به عدم مدیریت صحیح در مصرف آب دانست و بیان كرد: کم آبی در استان یک مسئله مهم است اما چیزی نیست که مردمان کویرنشین نتوانند با آن کنار بیایند بلکه با سخت‌کوشی و صرفه‌جویی در خانه‌ها و اداره‌ها می‌توان آن را پشت سر گذاشت .

حسینی‌پور شرایط کنونی کشور را شرایط سخت و بحران اقتصادی برشمرد و گفت: صرفه جویی در بودجه و مدیریت صحیح و عادلانه باید مورد توجه قرار گیرد.

وي با بيان اين كه از بین رفتن اعتماد عمومی و رضایت عمومی مسئله‌ای است که کمرنگ شده و باید دوباره برگردد، افزود: اتکای بیش از حد به منابع عمومی دولت مقدور نیست و از این رو باید منابع دیگر نظیر استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی و مشارکت‌های غیردولتی جایگزین کرد .

«حسین فلاح» فرماندار میبد با قدردانی از حضور مسئولان استانی و شهرستانی، گفت: اکنون در یک شرایط سخت و بحرانی قرار داریم و این یک جنگ اقتصادی نابرابر است که با یک‌رنگی، همدلی، قناعت و خودباوری و به دور از هر سرزنش و ترور شخصیت باید آن را پشت سر قرار دهیم .

وي مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم را دشوار دانست و افزود: اگر مشکلات مردم به موقع حل نشود، همچنان شاهد نارضایتی و عدم اعتماد مردم به مسئولان و دولتمردان خواهیم بود و باید با یک نوسازی و بازسازی، فرصت‌های از دست رفته را جبران کرد و هر کجا نقدی از مسئولان صورت گرفت، باید پذیرا بود .

فلاح بی‌اعتمادی مردم به مسئولان را نشان از کم‌توجهی و کوتاهی در حل مشکلات آنان دانست و بیان كرد: مقصر اصلی در این خصوص خود مائیم که یکدیگر را سرکوب و بایکوت کردیم و به هر نحوی همدیگر را بد جلوه دادیم و متاسفانه این اتفاقات در نظام اداری و اجتماعی ما رخ داد .

وی گفت: روزهای سختی در پیش داریم و مانند روزهای جنگ باید صبور، محکم و استوار در مقابل حیله‌ها و نیرنگ‌های دشمن و بدخواهان ایستاد .

فرماندار با بیان این که شاهد  کاهش 40 درصدی بودجه ادارات در استان هستیم، تصریح کرد: کمبود بودجه، مسئله‌ای است فراگیر که همه ادارات با آن درگیر هستند ولی با مقاومت و مدیریت صحیح در سایه تعامل و همکاری باید بعضی موانع را از پیش رو برداشت تا به سلامت از این بحران عبور کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: