• سه شنبه ۱۲ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۷
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 974-12106-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

مديركل آموزش و پرورش يزد خبر داد؛

برگزاري دوره آموزشي تربيت بدني آموزگاران پايه يزد در تابستان امسال

  مدیركل آموزش و پرورش استان یزد با اشاره به اهميت برگزاري دوره آموزشي تربيت بدني، گفت: اجرای کیفی برنامه های تربیت بدنی با اولویت مدارس دخترانه و حمایت معاونت رییس جمهور در امور زنان و خانواده در سطح کشور برگزار می شود .

به گزارش ايسنا-منطقه يزد،«عباسعلي دانافر» در نشست ستاد استانی دوره آموزشی تربیت بدنی ویژه آموزگاران يزد، اظهار كرد: طرح آموزشی آموزگاران پایه جهت کسب مهارت‌های ویژه تربیت بدنی ویژه اموزگاران اول تا سوم به منظور اجرای کیفی برنامه های تربیت بدنی با اولویت مدارس دخترانه با مشارکت و حمایت معاونت رییس جمهور در امور زنان و خانواده در سطح کشور برگزار می‌شود .

وي افزود: اجرای این طرح نه تنها باعث افزایش فعالیت های حرکتی در سنین رشد و سواد حرکتی می گردد، بلکه به شادابی و نشاط آموزگاران پایه نیز می انجامد .

مديركل آموزش و پرورش يزد گفت: ابراز امیدواری کرد با برنامه ریزی و همکاری اعضای ستاد این دوره با کیفیت مطلوب در راستای توانمند کردن آموزگاران پایه و ایجاد نشاط در مدارس در سراسر استان برگزار شد .

«عباس دهقان» معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش نیز در این نشست از آموزش آموزگاران پایه به‌عنوان اثربخش‌ترین گزینه ممکن، در جهت سلامت دانش آموزان دختر و توسعه فرهنگ ورزش در میان قشر تأثیرگذار آموزگاران پایه یاد نمود .

وي افزود : با توجه به فقر حرکتی و زندگی آپارتمان نشینی و افزایش وزن دربین دانش آموزان و همچنین به منظور برگشت نشاط و شادابی در مدارس، آموزش آموزگاران پایه در مدارس ابتدایی جهت اجرای کیفی برنامه های تربیت بدنی با اولویت مدارس دخترانه در اولویت برنامه های این معاونت قرار دارد .

اين مقام مسئول تصریح کرد: آموزش آموزگاران پایه درتابستان 97 به مدت 40 ساعت به صورت تئوری و عملی در هفته اول و دوم شهریور ماه انجام می‌شود.

معاون تربیت بدنی و سلامت خاطرنشان كرد: نقش آموزگاران پایه به عنوان رکن اصلی مدارس ابتدایی در پیشبرد و تحقق اهداف این برنامه بسیار تاثیر گذار است، به همین لحاظ به منظور توانمند سازی و افزایش توان علمی آموزگاران پایه نسبت به شیوه های تدریس تربیت بدنی و سازمان دهی و اجرای فعالیت های ورزشی در یک طرح گسترده و سراسری تمامی آموزگاران پایه مدارس ابتدایی دختران، تحت پوشش این برنامه جامع آموزشی قرار می گیرند .

گفتنی است؛ دوره ضمن خدمت  40 ساعته آموزگاران پایه ویژه آموزگاران پایه اول تا سوم ابتدایی دخترانه کلیه مدارس در هفته اول و دوم شهریور ماه بصورت منطقه ای برگزار می‌گردد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: