• سه شنبه ۱۲ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-62100-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

مدیر مرکز نوآوری و خلاقیت شهرداری یزد تأکید کرد:

لزوم تغییر اصلاح سبک زندگی برای رسیدن به مولفه‌های پایدار انرژی

   مدیر مرکز نوآوری و خلاقیت مدیریت شهری شهرداری یزد با اشاره به ضرورت استفاده از انرژی‌های پاک و نوین در مدیریت شهری، گفت: تغییر اصلاح سبک زندگی برای رسیدن به مولفه‌های انرژی پایدار موثرترین راهکار برای توسعه بیش از پیش شهر یزد است.
«جعفر امین‌مقدم» در جمع خبرنگاران با اشاره به سفر«ولفگانگ نیومن» رییس بنیاد جهانی انرژی به شهر یزد، اظهار کرد: بعد از اختصاص جایزه جهانی شهر پایدار از سوی بنیاد جهانی انرژی به یزد، بررسی مولفه‌های جدی پایداری که برای مدیریت شهری لازم است در دستور کار ویژه مرکز نوآوری و خلاقیت شهرداری یزد قرار گرفت.
وی افزود: برگزاری جلسات متعدد با مسئولان بنیاد جهانی انرژی از جمله اقدامات انجام شده برای استفاده از ظرفیت‌های طرفین بوده است.
مدیر مرکز خلاقیت و نوآوری شهری شهرداری یزد، گفت: ورود سیاست‌های بنیاد جهانی انرژی با نظارت مدیریت شهرداری و شورای اسلامی شهر یزد در دو حوزه گردشگری و تکنولوژی‌های نوین از جمله رویکردهای این مرکز در بحث انعقاد تفاهم‌نامه با بنیاد جهانی انرژی است.
امین مقدم توسعه بیش از پیش شهر یزد در مباحث انرژی پایدار و محیط زیست را از دیگر مباحث در دستور کار مرکز نوآوری و خلاقیت مدیریت شهری شهرداری یزد دانست و بیان کرد: استفاده از قنات، بادگیر و کاهگل از جمله ویژگی‌های گذشتگان شهر یزد در راستای مولفه‌های پایدار محیط زیست است.
این مقام مسئول تصریح کرد: متأسفانه امروزه مردم آن طور که باید و شاید، فرهنگ استفاده صحیح از منابع انرژی را رعایت نمی‌‌کنند و تغییر برای اصلاح سبک زندگی در این حوزه ضروری است.
وی در پایان خاطرنشان کرد: استفاده از انرژی‌ها پاک و نوین می‌تواند مولفه‌های جدی در حوزه پایداری انرژی در استان و کشور باشد.
                           


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: