• سه شنبه ۱۲ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 974-22102-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

يك قاضی شورای حل اختلاف در یزد:

جامعه نیازمند ارتقاء اطلاعات عمومی و حقوقی است/ ارتباط بین والدین و فرزندان تعاملی و اعتماد‌ساز باشد

قاضی شورای حل اختلاف یزد بر ارتقاء اطلاعات  عمومی و حقوقی جامعه با هدف پیشگیری از جرائم و آسیب‌های اجتماعی تأکید كرد.

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، «راضیه زارع» در نشست مشاوران و نمایندگان بانوان ادارات کل استان یزد، ضمن تأکید بر ضرورت ارتقاء اطلاعات عمومی و حقوقی جامعه به ویژه شناساندن آسیب‌های رایج اجتماعی و جامعه زنان، گفت: مسئله مورد اهمیت امروز جامعه ، مراقبت و مواظبت از فرزندان با هدف کاستن آسیب‌های اجتماعی و روحی و اخلاقی جوانان و نوجوانان است.

وي اظهار كرد: باید فضای مراقبت والدین از فرزندان یک فضای مثبت، تعاملی و مبتنی بر اعتماد باشد تا فرزندان والدین خود را به عنوان اولین افراد در مواجهه با مشکلات فردی و اجتماعی خود انتخاب كنند.

زارع تصریح کرد: در بسیاری از حوادث رخ داده برای جوانان و نوجوانان، نیمی از تقصیر بر عهده والدین و به علت عدم دقت و نظارت صحیح بر فرزندان رخ داده است.

این مقام قضايی بر ضرورت افزایش آگاهی والدین از خطرات در کمین فرزندان تأکید کرد و گفت: باید فضای تربیتی خانواده به گونه‌ای شکل گیرد که فرزندان به محض احساس خطر یا مواجهه با هرگونه مشکلی ابتدا با والدین خود مشورت كنند.

وي با یادآوری حادثه تلخ دبیرستان غرب تهران، افزود: در این حادثه تلخ چنانچه یکی از دانش‌آموزان زودتر از این مشکل نزد خانواده خود پرده بر می‌داشت، شاید تعداد قربانی‌های این پرونده کمتر می‌شد.

معاون ريیس شورای حل اختلاف یزد با اشاره به داشتن دسته چک از سوی برخی بانوان، گفت: تمام عواقب حقوقی و کیفری چک متوجه صاحب حساب و صادر کننده چک است و در این زمینه ضرورت دقت در صدور و امضای آن باید صورت گیرد.

زارع ابراز كرد: صدور چک‌های سفید امضاء و اعتماد و اطمینان بیشتر از حد به همسر و فرزندان در  اختیار قرار دادن دسته چک، مشکلات فراوانی را برای برخی از بانوان دارای دسته چک ایجاد کرده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: